Опозиційна депутатка повідомила, що ТЦК функціонуватимуть за межами країни - Завтра.UA
Міністерство оборони готує кардинальну реформу системи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки мають можливість функціонувати і за межами країни. Таку думку висловила народна депутатка від "Європейської солідарності" Ніна Южаніна.
"Я сумніваюся, що ситуація дійде до такого (обслуговування ТЦК за межами країни - "Главком"). Що мається на увазі під хабами? Хіба нині посольства та консульства не організовують достатньо зустрічей і консультацій?" - зазначила вона.
Також Южаніна прокоментувала ідею мобілізації силовиків. "Сидять тисячі людей, навчені поводитися зі зброєю, та "ходять під бронею", - зазначила вона.
Депутатка висловила ідею про впровадження графіка служби для силових структур, який би передбачав піврічний термін служби з подальшою ротацією. Вона акцентувала увагу на тому, що ці особи мають глибокі знання в галузі військової науки.
Нагадаємо, перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк повідомив, що Міністерство оборони України готує кардинальну реформу системи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Згідно з інформацією, яку надав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, працівники ТЦК дедалі рідше вдаються до насильницьких методів при мобілізації громадян. Концепція "бусифікації" поступово стає частиною історії.
Раніше нардеп, член комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що ідея розформування ТЦК є непродуманою та такою, що шкодить національній безпеці України.
Варто зазначити, що уряд прийняв рішення змінити назву Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України. Новий віцепрем'єр-міністр Олексій Чернишов найближчим часом представить детальний план розвитку міністерства, сформує команду та визначить ключові показники ефективності.
Віцепрем'єр-міністр та міністр національної єдності України Олексій Чернишов зазначив, що близько 50% чоловіків призовного віку готові повернутися до України, не дочекавшись завершення війни, якщо вдасться вирішити питання з бронюванням.
Відзначалося, що підвищення інституційних можливостей сприятиме створенню нового рівня взаємодії та роботи з багатомільйонною українською громадою, яка складається з представників різних хвиль міграції. Таким чином, на початку 2025 року розпочнеться пілотна програма, метою якої є сприяння поверненню українців, що перебувають за межами країни.
Київ висловлює підтримку ідеї, щоб країни Європейського Союзу зменшили фінансову допомогу українським біженцям, вважаючи це важливим кроком для їхнього повернення на рідну землю.