Юридичний портал

Оскар 2025 — кандидатка на нагороду Карла Софія Гаскон виявилася в центрі значного скандалу.

Акторка вибачилася за думки, якими ділилася кілька років тому, і заявила, що завжди боролася за краще.

52-річна іспанська акторка Карла Софія Гаскон (раніше відома як Хуан Карлос Гаскон до початку своєї трансформації у 2016 році) стала номінанткою на "Оскар 2025" у категорії "Найкраща акторка" за свою роль у фільмі "Емілія Перез". Проте, її кар'єра опинилася під загрозою через скандал, що виник після публікації її старих твіті з 2020 року, в яких вона висловила кілька расистських і ісламофобських коментарів, повідомляє The Guardian.

Гаскон, що стала першою трансгендерною жінкою, яка змагалася за найпрестижнішу кінонагороду, видалила свої публікації, проте їхні скріншоти почали активно поширюватися в Інтернеті.

Зокрема, іспанською мовою вона охрестила Джорджа Флойда "героєм-мучеником" всього через кілька тижнів після його загибелі та зазначила:

"Я щиро вірю, що далеко не всі коли-небудь дбали про Джорджа Флойда, наркомана і шахрая, але його смерть стала ще одним підтвердженням того, що є ті, хто все ще вважає чорношкірих мавпами без прав, і ті, хто вважає поліцію вбивцями. Усе це неправильно".

Потім Карла Софія підкреслила, що це вже не стосується расизму, а скоріше є питанням соціальних класів, які відчувають небезпеку з боку одне одного.

У листопаді 2020 року вона також написала про "дедалі більшу кількість мусульман в Іспанії":

Кожного разу, коли я відправляюся за донькою до школи, помічаю все більше жінок у спідницях до п'ят і з покритими головами. Може, вже наступного року нам доведеться замінити англійську на арабську в навчальному процесі.

Інший пост у Twitter вказував на те, що:

"До тих пір, поки ми не заборонимо релігії, які суперечать європейським цінностям і порушують права людини, як-от іслам, прикриваючи це свободою віросповідання, ми не зможемо вирішити значну частину проблеми, з якою стикаємося. Віра використовує слабкості тих, хто тримається за свої переконання."

У 2016 році Гаскон опублікувала повідомлення, в якому зазначила: "Іслам перетворюється на джерело інфекцій, які настійно вимагають лікування".

У числі твітів також зустрічалися пости з зауваженнями щодо "Оскара". Після 2021 року, коли "Земля кочівників" була визнана найкращим фільмом, Гаскон опублікувала новий твіт:

Все більше і більше #Оскарів нагадують захід для незалежного кіно та протестних стрічок. Я не була певна, чи спостерігаю за афрокорейським фестивалем, акцією на підтримку Black Lives Matter чи 8M. До того ж, це виглядає як надзвичайно непривабливий гала-концерт.

Проте після того, як минулого року вона була удостоєна нагороди за видатну жіночу роль на Каннському фестивалі, актриса переглянула свої погляди.

"Я хочу висловити своє розуміння обговорення моїх попередніх дописів у соціальних мережах, які могли завдати болю. Як особа, що належить до маргіналізованої спільноти, я добре усвідомлюю ці страждання і щиро шкодую про ті моменти, коли завдала болю іншим. Протягом усього життя я прагнула створити кращий світ. Я вірю, що світло завжди здолає темряву", -- зазначила вона.

Тиждень тому Карла знову привернула увагу громадськості, висловивши свою думку в інтерв'ю бразильському виданню. Вона піддала критиці онлайн-кампанії, які, на її думку, цілеспрямовано атакують її та фільм "Емілія Перес". Актриса також натякнула, що за цими діями може стояти її конкурентка, бразильська актриса Фернанда Торрес.

"Я не в захваті від команд, які складаються з лідерів думок — осіб, що співпрацюють з певними артистами і свідомо намагаються знецінити нашу роботу, мою та мого фільму. Це не призводить до нічого конструктивного. Немає потреби знищувати чиюсь працю, аби підкреслити іншу. Я ніколи не висловлювала негативу щодо Фернанди Торрес або її фільму. Проте є ті, хто співпрацює з нею і принижує мене та "Емілію Перез". Це більше говорить про їхній проект, ніж про мій", — зазначила акторка.

Ні Netflix, ні Американська кіноакадемія поки ніяк не прокоментували видалені пости Гаскон.

Кримінально-комедійний мюзикл "Емілія Перес" отримав 13 номінацій на премію "Оскар", встановивши рекорд серед фільмів, знятих не англійською мовою. Проте стрічка викликала неоднозначні відгуки як серед представників ЛГБТК+ спільноти, так і в Мексиці, де розгортаються події фільму.

Правозахисна група Glaad назвала його "глибоко ретроградним зображенням трансґендерної жінки" і що він є "кроком назад" у плані репрезентації, тоді як фільм звинувачують в увічненні мексиканських стереотипів.

"Якщо у фільмі 'Емілія Перес' є елементи, які викликають подив, то мені справді шкода... Кіно не надає готових відповідей, воно лише ставить питання. Однак, можливо, запитання в 'Емілії Перес' не зовсім доречні", -- зазначив французький режисер Жак Одіар.

Фільм "Емілія Перес" висвітлює життя успішної адвокатеси Рити Моро Кастро, яка працює в престижній юридичній компанії, більше займаючись захистом кримінальних авторитетів, аніж справжнім правосуддям. Одного дня до неї звертається грізний ватажок наркокартелю Хуан Дель Монте, відомий як Манітас. Він має намір залишити злочинний бізнес і зникнути, здійснивши трансперехід.

Читайте також