Запобіжний захід для Остапа Стахіва продовжено до 18 лютого.
Стахів має прибувати до слідчого прокурора в установлений період, не відлучатися за межі Львівської області без дозволу слідчого прокурора суду
Галицький районний суд у Львові ухвалив рішення продовжити запобіжний захід для Остапа Стахіва, підозрюваного у шахрайських діях та розповсюдженні інформації про розташування підрозділів Збройних Сил України, до 18 лютого 2025 року.
Цю інформацію передає Суспільне.
Сьогодні, 20 грудня, Галицький районний суд у Львові розглянув клопотання щодо продовження запобіжного заходу для Остапа Стахіва, якого підозрюють у шахрайських діях та в розповсюдженні інформації про позиції українських військових. Суд ухвалив рішення продовжити запобіжний захід до 18 лютого 2025 року, як повідомляється.
У судовій ухвалі зазначено, що Стахів зобов'язаний з'являтися перед слідчим прокурором у визначені терміни і не має права залишати межі Львівської області без відповідного дозволу слідчого прокурора.
З дозволу прокурора він може відлучатися в Київ для участі у судових засіданнях.
Крім цього, псевдоактивіст має повідомляти слідчого прокурора суду про зміну місця свого проживання, здати на зберігання у відповідні органи влади свій закордонний паспорт.
Нагадаємо, що 3 грудня львівський блогер та псевдоактивіст Остап Стахів вийшов із СІЗО після того, як його прихильники внесли заставу у 908 тисяч гривень.
2 жовтня Галицький районний суд у Львові ухвалив рішення про обрання запобіжного заходу для "блогера" та так званого активіста Остапа Стахіва — арешт на 60 днів без можливості внесення застави.
До цього моменту суд уже чотири рази намагався визначити запобіжний захід для Остапа Стахіва. Перші два засідання відбулися без його участі, оскільки він не з'явився. На третій спробі суд вирішив зробити перерву через прохання підозрюваного про відвід судді.
Як повідомлялося раніше в "ДМ", 25 вересня співробітники СБУ та Національної поліції провели обшуки у Остапа Стахіва та кількох його партнерів, зокрема Дмитра Вратіла, Наталії Реган і Жана Новосельцева, який є співорганізатором так званих "журналістських курсів" у Києві. У той же день Стахів отримав офіційне повідомлення про підозру. Йому закидають розповсюдження інформації про місцезнаходження Збройних Сил України та шахрайство (ч. 2 ст. 114-2, ч. 1, 2 ст. 190 КК України). За даними правоохоронців, він нібито виманював гроші у людей через онлайн-курси з журналістики та опублікував інформацію про місцезнаходження працівників ТЦК.
У липні 2023 року Стахів оголосив про запуск "курсів журналістики". Після проходження 21-денної платної програми учасникам обіцяли видати міжнародне посвідчення журналіста. У той же місяць Стахів заснував "Львівську професійну спілку журналістів". За тією ж адресою зареєстровано також кілька інших організацій, пов'язаних зі Стахівим, серед яких ГО "Ідея нації", "Народне телебачення", "Народний журналіст", "Об'єднання правозахисників України" та інші.
Остап Стахів здобув широку популярність на початку пандемії COVID-19, коли на своїх соціальних мережах відкрито стверджував, що коронавірус не існує, а сама пандемія є вигаданим явищем. Він також активно поширював різноманітні теорії змови, організовував протести проти вакцинації та збирав кошти на свої акції, презентуючи себе як лідера незареєстрованої організації "Права людини".
16 листопада 2021 року СБУ провела обшуки в помешканні Стахіва, пізніше йому повідомили про підозру у вчиненні дій, спрямованих на повалення конституційного ладу та захоплення державної влади. 1 грудня 2021 року Стахів вийшов із СІЗО після внесення застави в майже 1 млн гривень.