У жовтні ПАРЄ планує прийняти резолюцію, що стосується українських журналістів, які перебувають у полоні в Росії, - повідомив Кравчук.

Незабаром у Парламентській асамблеї Ради Європи пройдуть треті слухання, присвячені журналістам, які перебувають у полоні в Росії. Восени планується підготовка та винесення на голосування окремої резолюції з цього питання.
Про процес створення цього документу розповіла авторка та доповідачка на Асамблеї, народна депутатка Євгенія Кравчук, в інтерв'ю Укрінформу.
"Я, як авторка цього документа, маю честь співпрацювати з українськими журналістами, представниками громадянського суспільства, Інститутом масової інформації (ІМІ) та міжнародними організаціями. Незабаром відбудуться треті слухання, присвячені цій проблематиці. На попередніх слуханнях виступав наш правозахисник і колишній полонений Максим Буткевич, а під час цієї сесії слово мав Комісар з прав людини Ради Європи Майкл О'Флаерті. Ми обговорили злочини, скоєні як проти журналістів, так і проти медіа в цілому", - поділилася Кравчук.
Вона має надію, що в документ вдасться включити конкретні імена тих, хто був незаконно затриманий.
"Сподіваюся, що буде представлено список імен, адже важливо, щоб суспільство пам'ятало про тих, хто знаходиться в російських в'язницях. Також важливо наголосити, що українські журналісти стали жертвами полону, тому що вони відкрито висвітлювали правду про війну, яку Росія веде проти України," - підкреслила вона.
У резолюції наполягатимуть на активнішій ролі міжнародних організацій, які мають право на доступ до в'язнів, та на посиленні тиску на РФ в цьому питанні.
"По-перше, мова йде про посилення дипломатичного тиску на Російську Федерацію. Ми сподіваємося на більш активну участь міжнародних організацій та гуманітарних структур, таких як Червоний Хрест, оскільки вони мають мандат для перевірки умов, в яких утримуються полонені. Наприклад, ми знаємо, що ніхто не відвідав Вікторію Рощину, щоб перевірити її стан, і це призвело до трагічних наслідків її перебування в російському полоні", - зазначила Кравчук.
Вона вважає, що, коли мова йде про старт мирних переговорів і шлях до встановлення миру, "необхідною умовою є звільнення всіх військових, повернення викрадених українських дітей та визволення всіх цивільних, які незаконно утримуються Росією".
Зазначимо, що саме на цю тему акцентували увагу під час засідань комітету з питань культури, науки, освіти та медіа в рамках весняної сесії ПАРЄ, що проходила в Страсбурзі. Зокрема, Комісар Ради Європи з прав людини, Майкл О'Флаерті, який також брав участь у заході, виголосив промову, в якій підкреслив важливість інтеграції свободи журналістів як ключового елемента на шляху до встановлення миру.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, в жовтні 2024 року в резолюції ПАРЄ вперше окремо згадали про захоплених журналістів, включаючи численних так званих громадянських журналістів, які документували злочини російської влади в анексованому Криму.