Юридичний портал

Парламент Грузії, що не має опозиційних сил, на першому етапі затвердив нові закони, спрямовані на посилення репресій.

Парламент Грузії підтримав на першому читанні ряд поправок до законодавства, які підвищують відповідальність для учасників протестних акцій та за вербальні образи чиновників.

Про це повідомляє "Новости-Грузия", пише "Європейська правда".

Депутати з партії "Грузинська мрія" прийняли на першому читанні поправки до кримінального та адміністративного кодексів, а також до законів, що регулюють діяльність поліції та порядок проведення масових акцій.

Голова комітету з правових питань Арчіл Гордуладзе висловив думку, що запропоновані зміни спрямовані на "покращення безпеки держави, захист суверенітету та прав людини". Він також зазначив, що діюче законодавство не здатне "зупинити мережу осіб, які не мають жодного стосунку до мирних протестів".

Зокрема, максимальний термін адміністративного арешту буде збільшено з 15 до 60 днів. Також подовжуються строки адміністративного арешту і штрафи за "дрібне хуліганство", за якою зазвичай затримують учасників протестів. Крім того, посилюються санкції за опір правоохоронцям, а також за погрози чи фактичне застосування сили щодо них.

Згідно з новими нормами, за образу осіб, що займають політичні чи державні посади, передбачено покарання у вигляді штрафу до 6 тисяч ларі або до 2 місяців позбавлення волі. В даний момент залишається невизначеним, чи мова йде про прямі образи, чи також про висловлювання, зроблені в соціальних мережах чи засобах масової інформації.

Перед цим, у грудні 2024 року, "Грузинська мрія" прийняла серію жорстких законодавчих ініціатив. Зокрема, протестувальникам було заборонено приховувати свої обличчя, використовувати лазерні пристрої та піротехнічні засоби. Також були збільшені штрафи за блокування доріг і нанесення графіті, а до списку підстав для арешту під час протестних акцій додали нові пункти.

Нагадаємо, що в неділю під час акцій протесту в Тбілісі було затримано більше 30 людей, серед яких опинилися й кілька опозиційних лідерів. Одного з них, Ніку Мелію, пізніше звільнили.

В медіа з'явилися відеозаписи жорстокого побиття осіб після їх арешту.

Читайте також