Парламентська Асамблея ОБСЄ обрала новий склад керівництва та ухвалила декларацію Португалії.

Новим головою Парламентської Асамблеї ОБСЄ обрано іспанського парламентаря Пере Хуана Понса Самп'єтро.
Нове керівництво Парламентської асамблеї ОБСЄ було обрано під час щорічної сесії, що проходила в Порто, повідомляє Укрінформ, посилаючись на інформацію з сайту Асамблеї.
"Парламентарій з Іспанії Пере Хуан Понс Самп'єтро був обраний на посаду президента Асамблеї на дворічний термін, а Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила широкий спектр рекомендацій у сферах політичних питань і безпеки, економіки, охорони довкілля, прав людини, демократії та гуманітарних проблем", - йдеться у пресрелізі.
Крім того, Асамблея також обрала чотирьох нових віцепрезидентів: Еудженіо Дзоффілі (Італія), Люсі Потучкову (Чехія), Габора Хайду (Румунія) та Ірен Хараламбідес (Кіпр). Також було обрано керівництво трьох загальних комітетів на наступний рік.
Португальська декларація, яка була одноголосно прийнята на пленарному засіданні Парламентської асамблеї ОБСЄ, ще раз акцентує увагу на незмінній цінності Гельсінського заключного акту. Вона підтверджує зобов'язання дотримуватися та сприяти його принципам, серед яких – повага до суверенної рівності, відмова від загроз силою чи її використання, недоторканність кордонів, а також повага до прав людини і основних свобод, як зазначається у повідомленні.
Португальська декларація містить різноманітні рекомендації, які охоплюють всі аспекти безпеки, зосереджуючи увагу на поточній війні Російської Федерації проти України. Вона також торкається таких важливих тем, як захист критичної інфраструктури та ядерна безпека, проблеми водопостачання та міграції, використання штучного інтелекту та технологічних зловживань, ситуація на Близькому Сході, зміни в демографії, організована злочинність, питання гендерної рівності, радикалізація молоді та насильницький екстремізм, енергетична стабільність, принципи належного врядування, безпека на морі, права меншин і вразливих груп, питання репродуктивного здоров'я, торгівля дітьми та сексуальна експлуатація, зміна клімату, а також співпраця в рамках ОБСЄ.
Згідно з інформацією Укрінформу, спеціальна доповідачка Парламентської асамблеї ОБСЄ, шведська депутатка Каріна Одебрінк, під час щорічної сесії Асамблеї в Порту представила тематичний звіт, присвячений масовому викраденню та депортації українських дітей Росією, а також їхньому примусовому усиновленню та спробам знищення української ідентичності. У документі наведено також ряд рекомендацій для Парламентської асамблеї ОБСЄ, де, за словами доповідачки, "необхідно вжити більш рішучих заходів для забезпечення виконання рішень щорічних декларацій стосовно українських дітей".