Паспорт для виїзду за межі України: як українцям здобути необхідний документ.
Хлопці, які досягли 18-річчя за кордоном, повинні отримувати паспорти громадян України лише за наявності військово-облікового документа. Інакше, вважає омбудсмен Дмитро Лубінець, це буде дискримінаційний підхід.
Всі українці зобов’язані дотримуватись законів своєї країни, адже держава не має права робити виключення для тих, хто знаходиться за межами її кордонів. Таку думку висловив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець під час міжнародної конференції з прав людини "Відвойовуючи права людини. Зберігаючи демократію", повідомляє "Еспресо".
Омбудсмен таким чином прокоментував інформацію, що паспортні сервіси за кордоном відмовляють 18-річним юнакам, які виїхали з України ще на початку повномасштабного вторгнення, бувши неповнолітніми, у оформленні документів. Більшість з хлопців фізично не встигли стати на облік у ТЦК та не зареєстровані у Реєстрі призовників "Оберіг".
"Існує конкретна процедура, за якою для отримання документів, що підтверджують громадянство України, зокрема паспорта громадянина, необхідно подати визначений набір документів. Серед них обов'язково має бути документ, що стосується військового обліку," – підкреслив Лубінець.
Він наголосив на тому, що країна не може надавати особливі умови для осіб, які знаходяться за межами її кордонів, оскільки це, на його думку, призведе до дискримінації. Омбудсмен також підкреслив, що в Україні всі громадяни мають рівні права та обов'язки.
Згадаймо, що у вересні народний депутат Микола Княжицький повідомив, що сотні тисяч українців, які проживають за межами країни, мають намір відмовитися від свого громадянства.
Фокус також дослідив, що ховається за законодавчою ініціативою президента Володимира Зеленського щодо множинного громадянства.