Юридичний портал

Грузинська патріархія висловила своє "значне незадоволення" щодо рекомендацій, наданих Європейським Союзом.

Прес-служба Грузинської Патріархії оприлюднила відповідь на лист, отриманий від уряду Грузії, підписаний директором Генерального управління Єврокомісії з питань міграції та внутрішніх справ Беате Гміндер. У цьому листі містяться вісім рекомендацій, які Тбілісі необхідно реалізувати для підтримання безвізового режиму з Європейським Союзом.

Патріархія Грузії висловила стурбованість щодо "змісту рекомендацій, які Європейський Союз надав Грузії", зазначаючи, що це викликає серйозне занепокоєння серед грузинського суспільства та православної церкви. Вона підкреслила, що "останні рекомендації на сьогодні є відкритим відображенням неприйнятної позиції, яка з одного боку підтримує традиційні сімейні цінності та захищає молодь від пропаганди ЛГБТ, а з іншого – викликає розчарування у значної частини населення Грузії".

Мова йде про фрагмент листа, в якому закликається скасувати закон, що має на меті захист сімейних цінностей і обмежує поширення ЛГБТ-пропаганди серед молоді.

Такий підхід, як заявляють у Патріархії, "повністю суперечить принципам та заявам, які протягом багатьох років поширювалися як представниками країн ЄС, так і високопоставленими дипломатами під час численних зустрічей із вищими ієрархами Грузинської православної церкви. Вони завжди чітко пояснювали, що процес інтеграції Грузії до європейських структур не пов'язаний із пропагандою нетрадиційного способу життя".

Відповідно до заяви, під час переговорів з Католикосом-Патріархом Ілією II було зазначено, що "не буде жодних абсолютних вимог чи примусу прийняття зобов'язань, які могли б суперечити нашим традиціям, на шляху до інтеграції країни в європейські структури".

Одна з рекомендацій, наданих Єврокомісією грузинській владі, закликає "утримуватися від прийняття та скасувати будь-які законодавчі ініціативи, які можуть обмежувати основні права і свободи, суперечити принципам недискримінації та не відповідати європейським і міжнародним стандартам". У Європейському Союзі наполягають на скасуванні закону "Про прозорість іноземного впливу" і законодавчого пакету "Про сімейні цінності та захист неповнолітніх", а також на необхідності внести корективи до національної стратегії та плану дій у сфері прав людини для повного забезпечення прав ЛГБТК-осіб.

Читайте також