Перші 100 днів президентства Трампа стали каталізатором для загострення глобальних порушень прав людини, - повідомляє Amnesty International.

Правозахисники фіксують зростання бездіяльності щодо кліматичної кризи, жорстоке придушення інакомислення та посилення негативної реакції на права мігрантів, біженців, жінок, дівчат і ЛГБТК+ людей.
Перші сто днів президентства Дональда Трампа у США стали каталізатором глобальних порушень прав людини, сприяючи переходу світу до авторитарного періоду, що характеризується безкарністю та неконтрольованою корпоративною владою. Така інформація міститься в річному звіті Amnesty International, що охоплює ситуацію з правами людини у 150 країнах.
Правозахисники фіксують зростання бездіяльності щодо кліматичної кризи, жорстоке придушення інакомислення та посилення негативної реакції на права мігрантів, біженців, жінок, дівчат і ЛГБТК+ людей. Вони також прогнозують, що цього року ситуація ще більше погіршиться, оскільки Трамп продовжить демонтувати заснований на правилах світовий порядок.
Значне зменшення зовнішньої допомоги під час президентства Трампа стало причиною погіршення глобальної ситуації, як зазначила Amnesty. Внаслідок цього були закриті критично важливі програми в країнах, таких як Ємен і Сирія, що позбавило дітей та жертв конфліктів доступу до їжі, притулку та медичних послуг.
Amnesty також висловила занепокоєння щодо недотримання міжнародного гуманітарного права, посилаючись на військові операції Ізраїлю в Газі.
Згідно з інформацією Amnesty, у 2024 році Росія вбила більше українських цивільних осіб, ніж у попередньому році, і продовжує завдавати ударів по цивільній інфраструктурі, викрадати людей і катувати затриманих. У той же час, Трамп висуває пропозицію, щоб Україна погодилася на відмову від частини своєї території на користь Росії в контексті мирних переговорів.
Звіт організації Amnesty викриває зростаючу тенденцію використання масових свавільних арештів, насильницьких зникнень та летальної сили як інструментів репресій у різних куточках світу. Зокрема, в Бангладеші команди "стріляти на місці" під час студентських протестів призвели до численних смертей, у Мозамбіку спірні вибори викликали кривавий розгін демонстрацій, а в Туреччині були введені обмеження на проведення протестів.
Жінки, дівчата та представники ЛГБТК+ спільноти зазнають зростаючих атак у різних країнах, таких як Афганістан і Іран. Права ЛГБТК+ також піддаються агресії в Уганді, Грузії та Болгарії.
"Трамп проявив явну нехтування універсальними правами людини, підтримуючи антиправозахисні рухи на глобальному рівні та надаючи свободу діям своїх корпоративних партнерів," - зазначила генеральна секретарка Amnesty International Агнес Калламар.
Нещодавно британський щотижневик The Economist опублікував номер, присвячений першим 100 дням другого терміна Дональда Трампа, який був відзначений заголовком "Залишилося всього 1361 день". На обкладинці видання з'явився зображення пораненого та перев'язаного білоголового орлана, що є символом Сполучених Штатів.
З нагоди наближення Трампа до 100-денного терміну його другого президентства міжнародна організація "Репортери без кордонів" (RSF) опублікувала матеріал з 10 ключовими цифрами, які ілюструють напади його адміністрації на свободу преси та право на правдиву інформацію в США та у всьому світі.
Згідно з останніми результатами опитування, проведеного CNN, рівень підтримки Дональда Трампа є найнижчим серед усіх президентів за останні 70 років. Лише 22% учасників опитування виявили активну підтримку його президентських ініціатив, тоді як 45% респондентів висловили незадоволення.
Сам Дональд Трамп вважає, що результати опитувань, проведених газетами щодо його адміністрації, є "підробленими", і насправді його команда "відмінно виконує свої обов'язки".