Після затримання Шабуніна громадські організації висловили обвинувачення на адресу Державного бюро розслідувань щодо можливих правопорушень.

Більше ніж 60 громадських об'єднань висловили незгоду з використанням судової системи як засобу політичного тиску. Ця заява була оприлюднена після проведення обшуків у військового та антикорупційного діяча Віталія Шабуніна.
Заява була опублікована на сайті Центру прав людини ZMINA. У документі міститься звернення до президента Володимира Зеленського, генерального прокурора Руслана Кравченка та директора Державного бюро розслідувань Олексія Сухачова.
Автори звернення підкреслили, що Шабунін перебував у службовій поїздці на підставі розпорядження командування. Тому питання його фінансового забезпечення не було в його особистій компетенції, а регулювалося державними органами. Вони зазначили, що у разі виникнення претензій щодо фінансових виплат слід дотримуватись цивільно-правових процедур.
"Ці аспекти контролюються державою, і в разі, якщо вона вважає, що відбулася безпідставна виплата, існує механізм цивільного права, за допомогою якого можна подати позов про повернення грошей", - йдеться у документі.
Організації також звернулися до заяви "Центру протидії корупції", в якій зазначалося, що під час проведення слідчих заходів представники Державного бюро розслідувань порушили встановлені норми. У документі акцентується на тому, що дії бюро можуть свідчити про недостатню кваліфікацію посадових осіб або про спробу політичного тиску на Шабуніна, який, незважаючи на службу в армії, продовжує критикувати державні інституції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після 15 годин обшуків Шабунін охарактеризував Зеленського як "монарха" і звинуватив його в корупційному авторитаризмі.
"Дії органів досудового розслідування можна трактувати або як повну некомпетентність посадових осіб, що не відповідає їхнім обов'язкам, або як навмисну кампанію тиску на Віталія Шабуніна, який, виконуючи військову службу, продовжував висловлювати критику на адресу державних інституцій", - зазначили підписанти.
На момент 16:30 15 липня заяву підтримали 65 організацій. Серед них - "Чесно", "ОПОРА", Bihus.Info, NGL.media та інші незалежні ініціативи. Цього ж дня Печерський районний суд Києва розпочав процес визначення запобіжного заходу для Шабуніна.