Після триденного затишшя в Грузії знову відбулися жорсткі розгони протестуючих (відео)
Є постраждалі та затримані правоохоронними органами, серед яких є й відомі політичні діячі.
В Тбілісі поліцейський спецназ знову влаштував жорсткий силовий розгін акцій протесту які спалахнули через відтермінування проросійським урядом країни переговорів про вступ Грузії до Європейського Союзу. Є постраждалі та затримані правоохоронними органами, серед яких є й відомі політичні діячі..
Цю інформацію опублікувало видання Newsgeorgia, а також ряд повідомлень з'явилося на "Эхо Кавказа". Відзначається, що у відповідь на дії силових структур, які намагалися відсторонити протестувальників від парламенту на площі Свободи, спецназ і будівлю атакували феєрверками.
Після цього силовики підігнали водомети, а ближче до опівночі атакували натовп, використовуючи кийки та сльозогінний газ. Було багато жорстоких затримань протестувальників, в тому числі затримано одного з лідерів партії "Гірчі-більше свободи" та "Коаліції за зміни" Цотне Коберідзе, який все ще користується депутатською недоторканістю. Таким чином силовики вибивають лідерів протесту - це вже не перше затримання відомого політичного діяча за останні кілька днів.
Після того, як протестувальників вивели з проспекту Руставелі, акція не припинилася, а продовжилася маршем вулицями Тбілісі. Президент Грузії Саломе Зурабішвілі висловила свою думку щодо дій правоохоронців.
"9-й день боротьби грузинів за свою свободу та європейське майбутнє відзначений жорстоким терором та репресіями. Грубі порушення основних прав людини -- викрадення, побиття, незаконні обшуки та арешти -- продовжуються з колишньою силою", - заявила вона.
Варто зазначити, що в ніч на 29 листопада правоохоронці та спецпідрозділи жорстоко розігнали акції протесту проти зупинки європейської інтеграції, ініційованої проросійськими політичними силами, і очистили площу навколо парламенту. Під час цієї акції постраждали десятки протестувальників, журналістів, а також кілька представників силових структур. Проте цей розгін не зломив дух людей: 30 листопада вони знову зібралися під стінами парламенту.
У ніч з 30 листопада на 1 грудня у Грузії правоохоронці разом зі спецназом розігнали учасників акції протесту за допомогою водометів та сльозогінного газу. У відповідь на це, деякі протестувальники вирішили використати феєрверки проти поліції.
Загалом, у Тбілісі почалися протести ще наприкінці жовтня, коли відбулися вибори до парламенту в Грузії. Боротьба точилася між провладною партією "Грузинська мрія", яка 12 років керує країною, та проєвропейськими опозиційними політичними силами. За даними Центрвиборчкому Грузії, керівна партія, яку також вважають проросійською, набрала понад 54% голосів, що дозволяє їй в односторонньому порядку формувати уряд. Проте опозиція та президент країни Саломе Зурабішвілі не визнали результати виборів: під час виборів фіксувалися масові вкиди бюлетенів, махінації, тиск та напади на опозиціонерів та інші кричущі порушення.