Юридичний портал

Близько 50% чоловіків призовного віку висловили готовність повернутися до України: озвучено умову - Завтра.UA

Міністр національної єдності України зазначив: "Сьогодні війна не є єдиною причиною, через яку чоловіки не можуть повернутися додому".

Приблизно половина чоловіків призовного віку висловила бажання повернутися в Україну без очікування завершення війни, якщо буде знайдено рішення щодо бронювання. Таку інформацію озвучив Олексій Чернишов, віцепрем'єр-міністр та міністр національної єдності України.

"Сьогодні війна не є єдиною причиною, що стримує чоловіків від повернення. Безсумнівно, їх лякає перспектива можливого призову. Чи є це позитивним чи негативним явищем, ми зможемо оцінити згодом. Але факт залишається фактом," - зазначив Чернишов під час засідання комітету Верховної Ради з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

За словами чиновника, у майбутніх "Хабах єдності" за кордоном мають надавати послуги з працевлаштування в Україні та розв'язання питань із мобілізацією та військово-обліковими документами.

Нещодавно Чернишов запропонував нову робочу концепцію для Міністерства національної єдності України. В рамках цього Міністерства планується утворення Агентства національної єдності, яке, у свою чергу, запровадить департаменти у важливих країнах, де проживають українці, зокрема у Німеччині, Польщі та Чехії. У столиці цих держав буде організовано Unity Hub.

Також глава Міннацєдності повідомив, що відомство працюватиме над підготовкою законопроєкту про національну єдність і спеціальною цифровою платформою Unity App.

Нагадаємо, уряд ухвалив рішення про перейменування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на Міністерство національної єдності України. Новий віцепрем'єр-міністр Олексій Чернишов уже найближчим часом має представити чіткий план розбудови міністерства, команду та основні показники ефективності.

Було підкреслено, що зміцнення інституцій сприятиме створенню нового рівня ефективності роботи та взаємодії з численною українською діаспорою, яка складається з мігрантів різних поколінь. У цьому контексті, на початку 2025 року заплановано запуск пілотного проєкту, метою якого є підтримка повернення українців, що проживають за межами країни.

Київ підтримує ідею про те, що країни Європейського Союзу повинні зменшити фінансову допомогу українським біженцям, щоб створити умови для їх повернення додому.

Читайте також