Юридичний портал

Порошенко поділився своїми думками щодо того, як налагодити співпрацю зі США для того, щоб ухвалювані рішення сприяли інтересам України.

Петро Порошенко, п'ятий президент України та голова партії "Європейська Солідарність", в бесіді з журналістом Віталієм Портниковим на телеканалі "Еспресо" висловив думку, що до 20 січня наступного року Україні необхідно активізувати всі свої ресурси для співпраці з новою адміністрацією республіканців у США.

На його думку, обраний президент Трамп ще не сформував свого остаточного плану дій по Україні, і це дає можливість для просування наших інтересів.

"В мене враження, що є пропозиції, які розроблялися різними членами команди, включно з генералом Келлогом, включно з кількома конгресменами, але Трамп офіційно цей план не затвердив. І мій меседж, який я повторюю з 2014 року, звучить "Nothing about Ukraine without Ukraine". Нічого про Україну без України. Тоді Трамп мене почув. І я вважаю, що є величезний шанс, що він це почує і зараз. Але нам для цього не можна ігнорувати жодних можливостей. Не можна ігнорувати парламентську дипломатію. І ми маємо працювати", - наголосив Порошенко.

"У Конгресі є певна кількість республіканських депутатів. Можу стверджувати, що 100 з них рішуче підтримують проукраїнську позицію. Водночас 90 депутатів не висловлюють підтримки Україні та мають вже сформовану думку. Ще 30-40 депутатів перебувають у стані невизначеності. Саме на цих 40 депутатів слід зосередити нашу увагу. Якщо МЗС, Офіс Президента або уряд потребують імен цих депутатів, я з радістю їх надам, адже мої зусилля були спрямовані переважно на роботу з ними. Якщо нам вдасться залучити більшість республіканців, а не лише демократів, які підтримують Україну, у нас з’являться великі шанси на ухвалення українських ініціатив. В іншому випадку, доля проукраїнських законопроєктів залишиться під питанням до моменту, коли Байден запропонує 24 мільярди," - зазначив пʼятий президент.

Порошенко підкреслив, що спосіб ухвалення рішень Дональда Трампа характеризується оперативністю та орієнтацією на їх результативність.

"Саме за президентства Трампа ми вперше отримали летальну зброю, починаючи з Джевелінів і закінчуючи Стінгерами, а також N-Law і технологіями радіоелектронної боротьби. Це також був момент, коли ми вперше запровадили санкції проти компаній, що займаються будівництвом Північного потоку - 2. Трамп був єдиним, хто заявив, що не має наміру узгоджувати або координувати санкції США з Європейським Союзом, адже реалізація Північного потоку - 2 є неприпустимою", - підкреслив він.

Повідомляється, що Трамп призначив вперше свого спеціального представника, якого раніше не було, його прізвище Курт Волкер і він був спеціальним уповноваженим Трампа по імплементації Мінських угод.

"Трамп висловив повну підтримку Мінським угодам. Він дав завдання Помпео підписати "Кримську декларацію", в якій офіційно закріплено позицію США стосовно окупованих територій. Ми працювали над тим, щоб американська дипломатія не перешкоджала Україні в створенні незалежної автокефальної церкви. Це все завдяки Трампу. Дії Трампа можуть бути дієвими, але для цього нам потрібно його переконати", - резюмував Порошенко.

Варто зазначити, що команда новообраного президента Дональда Трампа планує "детально вивчити" можливість оголошення припинення вогню як першочерговий крок до завершення військових дій у конфлікті між Росією та Україною.

У своїй статті для The New York Times журналіст Джуліан Барнс висловив припущення, що війна в Україні може завершитися у 2025 році. Він зазначив, що як в Україні, так і в Росії спостерігається зменшення чисельності військ, що спонукає обидві сторони активно залучати молодь до фронту. На його думку, така ситуація вказує на те, що 2025 рік може стати часом для мирних переговорів.

13 грудня генерал-лейтенант у відставці Кіт Келлог, якого номінував Дональд Трамп на посаду спецпосланця щодо Росії та України, оголосив про заплановані візити команди новообраного президента США. Метою цих візитів є зібрати думки Москви та Києва стосовно можливих шляхів завершення конфлікту.

Також Кіт Келлог висловив думку, що новообраний президент США здатний закінчити війну між Росією та Україною всього за кілька місяців.

Нагадаємо, під час ефіру на "Прямому" дипломат Олег Шамшур зазначив, що у новообраного президента США Дональда Трампа наразі відсутній чіткий план завершення військових дій. Отже, до 20 січня Україні важливо зупинити просування російських військ і перехопити стратегічну ініціативу, щоб мати можливість вести переговори з кремлівським лідером Володимиром Путіним на вигідних для себе умовах.

Раніше Трамп зазначав, що український президент Володимир Зеленський готовий до укладення мирної угоди, в той час як російський лідер Володимир Путін фактично зазнав поразки у конфлікті. У відповідь на ці слова Зеленський підкреслив, що зупинити Путіна можливо лише силовими методами, підкреслюючи, що Україна сподівається на підтримку США та інших союзників. Водночас Трамп не виключає, що після його можливого вступу на посаду військова допомога Україні з боку Сполучених Штатів може зменшитися.

Читайте також