Юридичний портал

Посилення тиску та ізоляції: Злочини Російської Федерації, зафіксовані місією ООН, вимагають рішучих дій з боку міжнародної спільноти, – заявило Міністерство закордонних справ.

Міністерство закордонних справ прокоментувало 42-гу періодичну доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Коментар був розміщений на веб-сайті Міністерства закордонних справ 30 червня, інформує Цензор.НЕТ.

Як зазначається, МЗС України вітає публікацію 42-ї періодичної доповіді УВКПЛ щодо становища у сфері прав людини в нашій державі, підготовленої Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ). Документ охоплює період з 1 грудня 2024 по 31 травня 2025 року та відображає значну ескалацію російських обстрілів по всій території України, що призвели до численних жертв серед цивільних людей та руйнування цивільної інфраструктури. Місія підтвердила загибель 968 та поранення 4 807 цивільних людей. Це на 37% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Удари РФ по медзакладах

"Особливо ганебною є російська практика прямих ударів по медичних закладах - щонайменше п'ять лікарень були обстріляні за цей час, в деякі з них - неодноразово. Такі дії є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права та можуть кваліфікуватися як воєнні злочини", - наголосили в МЗС.

Набір українських дітей Росією

Моніторингова місія акцентує увагу на тривожній практиці, що спостерігається в Росії, коли діти вербуються через соціальні мережі для участі в диверсійних акціях на території України. Це включає підбурювання до підпалів та закладання вибухових пристроїв, які націлені як на військові обʼєкти, так і на цивільні. Деякі з цих дітей загинули, а інші були затримані. Це ще один приклад жорстокої війни Росії проти мирного населення, що підриває основи захисту дітей у зонах збройних конфліктів.

Тортури та виконання смертних вироків щодо українських військових полонених.

Доповідь також фіксує продовження масових порушень Російською Федерацією прав українських військовополонених і цивільних заручників. Задокументовано щонайменше 35 випадків позасудових страт українських військових, а також численні свідчення тортур, жорстокого поводження, сексуального насильства та нелюдських умов утримання, що вказують на системний характер цих злочинів.

Захоплення українських земель

Не менш важливою є інформація про цілеспрямовані зусилля російської влади з придушення української культури та ідентичності на тимчасово окупованих територіях. Задокументовано факти масової незаконної експропріації майна українських внутрішньо переміщених осіб. Це порушення міжнародного права, яке підтверджує навмисну політику РФ зі зміни демографічного складу на тимчасово окупованих територіях України.

Міністерство закордонних справ підкреслює, що зафіксовані УВКПЛ жахливі злочини, вчинені Росією, вимагають термінових дій з боку міжнародної спільноти. Ми закликаємо до посилення тиску на Російську Федерацію та її ізоляції, зміцнення підтримки України, а також активізації зусиль щодо захисту цивільного населення і звільнення всіх, хто незаконно утримується. Наголошуємо на важливості притягнення Росії до відповідальності за всі скоєні нею злочини.

Державні органи України уважно вивчають висловлені Моніторинговою місією пропозиції та рекомендації з метою забезпечення дотримання міжнародних зобов'язань у сфері прав людини", - підсумували в МЗС.

Читайте також