Представники Європейського Союзу затвердили сімнадцятий пакет обмежувальних заходів щодо Росії.

Санкційний тиск на Росію триває. Нещодавно посли Європейського Союзу підтримали проект 17-го пакета обмежувальних заходів проти країни-агресора. Остаточне затвердження документа заплановано на наступний тиждень. Що саме містить цей новий пакет? І чому його вже охарактеризували як "найменш ефективний" серед усіх, ухвалених ЄС? Дізнайтеся більше в нашому наступному матеріалі.
Посилення боротьби з російським "тіньовим флотом" та обходом санкцій. Це основні пункти, чергового, уже 17-го санкційного пакета ЄС. Його попереднє погодження привітала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Урсула фон дер Ляєн, очільниця Європейської комісії:
Ми посилюємо обмеження на доступ до технологій, що використовуються у бойових діях. До нашого списку також додано 189 суден "тіньового флоту", щоб протидіяти російському експорту енергоресурсів. Ця війна повинна припинитися. Ми продовжимо чинити значний тиск на кремлівський режим.
До "чорного списку" Європейського Союзу було додано 75 фізичних та юридичних осіб, що мають зв'язки з військово-промисловим комплексом Росії. Крім того, під санкції потрапило майже тридцять нових компаній, які забезпечували російську економіку шляхами обходу існуючих обмежень, зокрема в галузі товарів з подвійним призначенням. Окремі санкційні заходи, що виходять за межі 17 пакета, стосуються порушень прав людини, гібридних втручань у різних регіонах світу та поширення хімічної зброї з боку Росії.
Країни досягли угоди щодо розширення юридичної основи для запровадження санкцій проти російських гібридних загроз. Одним із нових заходів стало можливість для ЄС накладати санкції на флот, який завдає шкоди підводним кабелям та іншим фізичним активам. До санкційного списку додали ще 20 організацій та осіб, які мають відношення до цих дій.
Однак деякі аналітики вважають, що заходи, вжиті ЄС, є вкрай недостатніми.
Рікард Юзвяк, журналіст "Радіо Свобода" з Брюсселя:
З моменту початку широкомасштабної агресії Росії проти України минуло понад три роки, і 17-й пакет санкцій виглядає, мабуть, найменш ефективним. Європейська комісія представила його без жодних серйозних економічних обмежень для Кремля. Нові ініціативи настільки легкі, що навіть країна, відома своїм скептицизмом щодо санкцій, як Угорщина, могла б без коливань їх підтримати. Проте Будапешт може наполягати на вилученні з санкційного списку певної компанії. Йдеться про дубайську Litasco, яка є дочірнім підрозділом російського енергетичного гіганта "Лукойл". Угорщина залишається однією з небагатьох держав ЄС, яка продовжує імпортувати російську нафту.
Необхідність у радикальніших заходах стосовно країни-агресорки визнають вже й раніше стримані Париж та Берлін.
Жан-Ноель Барро, міністр закордонних справ Франції:
Ми повинні рухатися вперед, адже санкції все ще не зупинили Володимира Путіна в його агресивній війні проти України. Тому необхідно впровадити жорсткі обмеження, які здатні назавжди підірвати економіку Росії.
Фрідріх Мерц, глава уряду Німеччини:
Якщо цього тижня не буде реального прогресу, ми будемо разом працювати на європейському рівні, щоб значно посилити санкції проти рф.
17-й пакет обмежень проти росії мають затвердити під час Ради ЄС у закордонних справах 20 травня.