Юридичний портал

Правозахисники виявили більше 260 осіб, які мають відношення до репресій проти мешканців Криму.

Усі вони будуть внесені до Чорного списку для здійснення подальшої адвокації в Україні та за її межами, зокрема накладення персональних санкцій.

Українські правозахисники ідентифікували понад 260 осіб, які причетні до переслідувань кримчан. Про це повідомляє Центр прав людини Zmina.

Усі незаконні дії по відношенню до цивільного населення на території тимчасово окупованого Криму вчиняють місцеві посадовці -- слідчі, прокурори та судді, серед яких колаборанти та громадяни Росії.

Центр прав людини Zmina акумулює особисту інформацію про осіб, що займаються переслідуваннями, з метою формування Чорного списку посадовців. Це дозволить вести подальшу адвокацію як в Україні, так і за її межами, включаючи можливість введення індивідуальних санкцій.

"Для того щоб мати можливість у перспективі притягнути окупаційних посадовців до кримінальної відповідальності за порушення прав людини в Криму, повинен бути дієвий механізм як на національному, так і на міжнародному рівні. Тож створення Чорного списку посадових осіб має на меті показати цілісну картину щодо кількості посадовців, які причетні до переслідувань і незаконного ув'язнення цивільного населення в окупованому Криму та на території РФ, а також видів злочинів, що скоїли зазначені посадовці, з метою накладення персональних санкцій", -- кажуть правозахисники.

Відповідно до їхніх спостережень, з моменту анексії Криму Російська Федерація, як країна-окупант і учасник міжнародного збройного конфлікту, відкрито нехтує нормами міжнародного гуманітарного права та систематично порушує права українських громадян, які підлягають захисту згідно з Конвенцією про захист цивільного населення під час збройних конфліктів. Політично вмотивовані переслідування, свавільні арешти за сфабрикованими справами, незаконні обшуки в житлових приміщеннях і судові процеси на території окупованого Криму, а також депортації політичних в'язнів та ігнорування їхніх прав у місцях позбавлення волі свідчать про те, що Росія систематично порушує свої зобов'язання відповідно до міжнародного гуманітарного права та права людини.

Національні та міжнародні правозахисні організації протягом десяти років російської окупації Криму фіксували безліч фактів насильницьких зникнень, тортур, позасудових покарань, політично мотивованих переслідувань та незаконних ув'язнень кримських активістів, використання "юридичних" і позаправових механізмів та інструментів для прямої та непрямої дискримінації кримськотатарського корінного населення та українців Криму й знищення будь-яких форм руху спротиву окупації чи підтримки зв'язку з Україною. З початком повномасштабного вторгнення РФ на територію України кількість порушень прав людини на території Криму зростає, але до відповідальності за всі ці скоєні злочини досі нікого не притягнуто, відзначили правозахисники.

Раніше повідомлялося, що в тимчасово окупованому Криму з 2014 року зафіксовано щонайменше 28 випадків переслідування неповнолітніх. За інформацією Кримськотатарського ресурсного центру, підлітків переслідують адміністративно, застосовуючи такі покарання, як штрафи для батьків або кілька днів арешту для самих підлітків. Є також випадок, коли неповнолітніх засудили до кількох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії.

Читайте також