Правозахисні організації звернулися до Байдена з проханням утриматися від постачання Україні протипіхотних мін.
Вони класифікуються як засоби, що діють без розрізнення цілей.
Правозахисна організація Amnesty International різко негативно відреагувала на новину про те, що Джо Байден санкціонував передачу Україні американських протипіхотних мін. Вони класифікуються як засоби, що діють без розрізнення цілей., яка здатна калічити мирних жителів ще довгий час після закінчення конфліктів.
Про це заявив директор Amnesty International США з адвокації в Європі та Центральній Азії Бен Лінден. За його словами, таке рішення дуже "необачне і небезпечне".
"Це нерозважливий крок і серйозне розчарування для президента, який раніше визнавав, що використання мін підвищує загрозу для цивільного населення. Вкрай тривожно і, зізнатися, шокуюче, що президент Байден прийняв таке важливе та небезпечне рішення перед тим, як його внесок у державну службу остаточно закріпиться в історії", – йдеться в заяві.
Протипіхотні міни вважаються зброєю, яка діє без вибору, і можуть завдати тривалих ушкоджень цивільному населенню. Навіть "недовгострокові" міни, які планується передати Україні зі США, несуть ризик для мирних людей.
Amnesty International звернулися до адміністрації Байдена з проханням переглянути це рішення, аби забезпечити захист цивільного населення від випадкових втрат, які безсумнівно виникнуть через використання цих наземних мін.
Протипіхотні міни є невибірковою формою озброєння, що завдає каліцтв і смертельних наслідків цивільним особам ще довгий час після завершення бойових дій. Їхня присутність у військових запасах країн абсолютно недопустима. Навіть "тимчасові" міни становлять серйозну небезпеку для мирного населення. У світлі постійної агресії з боку Росії, яка, зокрема, призводить до загибелі та травмування українських дітей, використання мін не може бути виправдане в контексті забезпечення безпеки цивільних осіб, — наголошують представники правозахисних організацій.
Міни, які будуть передані Україні, є "тимчасовими". Це означає, що з часом вони можуть самостійно знищуватися або ж їх детонатори втрачають енергію батареї, в результаті чого міни стають неактивними.
Американські наземні міни можуть бути включені до наступних пакетів допомоги.
Крім того, Київ дав обіцянку не розміщувати міни в населених пунктах з високою щільністю населення. Також, мінні бар'єри будуть встановлюватися виключно на українських територіях.
Відомо, що Україна почала утилізацію своїх значних запасів радянських протипіхотних мін у 2005 році, коли стала учасником Конвенції про заборону використання таких мін.
Amnesty International – це міжнародна неприбуткова організація, заснована у Великій Британії в 1961 році, яка прагне захищати права людини на глобальному рівні.
Amnesty International налічує близько семи мільйонів прихильників майже в кожній країні та регіоні світу, включаючи понад два мільйони членів та понад п'ять мільйонів активістів.
Організація зосереджує увагу на проблемах порушення прав людини та активно підтримує дотримання міжнародних норм. Її основною метою є залучення суспільства для створення тиску на тих, хто не виконує зобов'язання щодо прав людини.
Amnesty International була визнана Нобелівською премією миру за свою діяльність, а також отримала нагороду ООН у сфері прав людини. Ця організація отримала Нобелівську премію за свої зусилля у захисті прав людини.
Раніше "Телеграф " розповідав про те, що чиновники чинного президента США Байдена планують якнайшвидше завершити переведення останніх шести мільярдів доларів допомоги Україні. Там побоюються, що обраний президент Дональд Трамп для так званого "президента" Росії насамперед зупинить виділення коштів на підтримку Києва.