Прем'єр-міністр Великобританії під час зустрічі з керівником Китаю висловив прагнення до розвитку стабільних зв'язків.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер під час зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном у Бразилії висловив заклик до створення стабільних та надійних зв'язків між обома державами.
Згідно з інформацією, наданою агентством Reuters, про це повідомляє "Європейська правда".
Зустріч у Бразилії стала першою зустріччю лідерів двох країн з 2018 року, і Стармер був налаштований оптимістично.
Він висловив бажання налагодити співпрацю з Пекіном у таких напрямках, як комерція, економічний розвиток і зміна клімату, а також розширити партнерство в галузях науки, технологій, охорони здоров'я та освіти.
Стиль проведення зустрічі кардинально відрізнявся від взаємин, що існували під час попереднього консервативного уряду, який застосовував жорстку політику у зв'язку з суперечностями з Китаєм, зокрема, у питаннях прав людини, ситуації в Гонконзі та звинуваченнями у шпигунстві.
Британський лідер заявив, що планує провести "повноцінні двосторонні" переговори з Сі в Пекіні або Лондоні.
"Ми прагнемо до встановлення стабільних, надійних та поважних відносин, згідно з нашими домовленостями. Нам слід уникати несподіванок, де це можливо, а активне спілкування повинно сприяти глибшому взаєморозумінню," - зазначив Стармер на початку зустрічі з Сі.
"Велика Британія займатиме стабільну і послідовну позицію як суверенний актор, який відданий принципам верховенства права та багатостороннім відносинам", - зазначив він.
Сі зазначив Стармеру, що Китай і Великобританія повинні розглядати розвиток один одного з раціональної та об'єктивної перспективи, а також активізувати стратегічний діалог і зміцнити політичну довіру між країнами.
Нагадаємо, що у жовтні міністр закордонних справ Великобританії під час візиту до Китаю зазначив про "новий етап" у двосторонніх відносинах.
У травні цього року британські чиновники повідомили, що Китай був причетний до викрадення особистих даних військових Британії. Раніше Лондон також звинуватив китайських хакерів у проведенні кібератак на політиків та виборчі органи.