Юридичний портал

Премія Freedom House, що вручається за відстоювання прав людини та демократії, була присуджена Мустафаєву, кримчанину, який наразі перебуває в ув'язненні в Росії.

Засуджений в Росії кримський активіст Сервер Мустафаєв отримав нагороду від міжнародної правозахисної організації Freedom House за його внесок у захист прав людини та розвиток демократії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

Нагороду за Мустафаєва вручила посол України в США Оксана Маркарова.

"Отримати цю нагороду від його імені стало для мене справжньою честю. Я хочу нагадати про Сервера та всіх інших українців, які незаконно перебувають у руках Росії. Це визнання служить важливим нагадуванням про боротьбу України та кримськотатарського народу проти жорстоких репресій з боку РФ", - зазначила Маркарова на своїй сторінці у Facebook.

Freedom House - це міжнародна організація, що займається правозахисною діяльністю, заснована у 1941 році з метою об’єднання політичних діячів та активістів у боротьбі проти нацистської Німеччини. Сьогодні вона активно працює на підтримку та захист свободи і демократії на глобальному рівні. Freedom House надає підтримку правозахисникам та активістам, які відстоюють права людини, а також щорічно вручає нагороди окремим особам і групам, які зробили вагомий внесок у розвиток цих основоположних цінностей.

Справи "Хізб ут-Тахрір"

Нагадаємо, що в жовтні 2017 року шість мешканців Бахчисарая були затримані російськими правоохоронцями. Серед них були Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір'яєв та Ернес Аметов. ФСБ Росії звинувачує їх у причетності до діяльності забороненої в Росії та анексованому Криму організації "Хізб ут-Тахрір".

21 травня 2018 року в Криму були затримані координатор "Кримської солідарності" Сервер Мустафаєв та мешканець села Долинне Бахчисарайського району Едем Смаїлов. Їхні звинувачення стали частиною Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір".

15 листопада 2019 року Південний військовий окружний суд у Ростові-на-Дону, Росія, розпочав розгляд справи, яка тривала рік, після чого було оголошено вирок. Марлену Асанову засудили до 19 років у колонії суворого режиму, Мемета Бєлялова – до 18 років, Тимура Ібрагімова – до 17 років, Сейрана Салієва – до 16 років, Сервера Мустафаєва – до 14 років, Сервера Зекір'яева – до 13 років, а Едема Смаїлова – також до 13 років. Ернеса Аметова визнали невинним, і він був звільнений просто в залі суду.

У прес-службі президента України Володимира Зеленського цей вирок охарактеризували як "військовий злочин". Водночас, прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя заявила, що це рішення є ще одним підтвердженням релігійних переслідувань у Криму.

Читайте також