Президент Сальвадору висунув пропозицію Венесуелі про взаємний обмін ув'язненими.

Президент Сальвадора Найіб Букеле.
Президент Сальвадора Найіб Букеле. запропонував репатріювати 252 венесуельців, депортованих США та ув'язнених у його країні, якщо Венесуела звільнить стільки ж політичних в'язнів.
Згідно з інформацією ВВС, лідер Сальвадору виклав свої думки у соціальних мережах. У своєму пості він звернувся прямо до президента Венесуели Ніколаса Мадуро.
"Я бажаю запропонувати тобі (Мадуро-ред.) гуманітарну угоду, яка передбачає повернення 100% з 252 венесуельців, що були депортовані, в обмін на звільнення... такої ж кількості з тисяч політичних в'язнів, яких ти тримаєш у неволі", - зазначив Букеле.
Він також відзначив наявність близько 50 в'язнів з інших країн, серед яких є й американці, в контексті запропонованого обміну.
Згідно з висловлюваннями президента Сальвадору, значна частина депортованих венесуельців була причетна до "зґвалтувань і вбивств", в той час як венесуельські політичні в'язні опинилися за ґратами лише за те, що виступали проти режиму Мадуро.
Пізніше головний прокурор Венесуели Тарек Вільям Сааб розкритикував пропозицію Букеле. Він вимагав інформацію про те, у яких злочинах звинувачують депортованих, чи судили їх та чи мали доступ до адвоката.
Уряд Венесуели стверджує, що в нього немає політичних в'язнів, але правозахисники кажуть інше. За останні тижні понад 200 венесуельців були відправлені зі США до Сальвадору. У США їх звинувачують у причетності до злочинного угруповання Tren de Aragua.
Вашингтон виплачує Сальвадору кошти за утримання депортованих у спеціальному центрі для ізоляції терористів. Тим часом Мадуро розкритикував депортацію венесуельців до Сальвадору, охарактеризувавши її як "викрадення" та "масове порушення" прав людини.
Трамп відправив обвинувачених членів венесуельської банди відповідно до Закону про чужоземних ворогів 1798 року, який надає президенту повноваження затримувати та депортувати вихідців із "ворожих" країн без звичайних процедур.Раніше цей акт застосовувався лише тричі, і всі під час війни.
Верховний суд Сполучених Штатів ухвалив рішення, яке дозволяє адміністрації Дональда Трампа відновити депортацію венесуельців, спираючись на законодавство XVIII століття, за умови, що кожен випадок буде розглянутий у судовому порядку. Судді анулювали рішення нижчої інстанції, яке тимчасово забороняло уряду США здійснювати цю спірну політику. Як повідомляють медіа, близько 90% мігрантів, депортованих у Сальвадор з США минулого місяця, не мали кримінального минулого. Їх звинувачували у зв'язках з бандою, причетною до вбивств, сексуальних злочинів та викрадення людей.