Проблеми в збройних силах не обмежуються лише відсутністю військового омбудсмена, зазначив Веніславський.
Кабінет Міністрів України повинен приймати рішення щодо впровадження посади військового омбудсмена.
Цю інформацію озвучив Федір Веніславський, який є членом Комітету Верховної Ради, що займається питаннями національної безпеки, оборони та розвідки, під час розмови з Radio NV.
Відповідаючи на запитання про те, чому вже другий рік поспіль президент Володимир Зеленський обіцяє створити цю посаду, але реалізація досі не відбулася, Веніславський зазначив, що Конституція України передбачає лише одну посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
"У його апараті існує окремий підрозділ, що спеціалізується на захисті прав військових. Ідеї, які представив президент, можуть бути втілені в життя завдяки створенню урядового уповноваженого з прав людини, подібно до уповноважених, відповідальних за захист української мови або прав дітей. Це лише один із можливих шляхів реалізації", - пояснив він.
Веніславський зазначив, що цей крок залишається за Кабінетом міністрів, який своїм розпорядженням має створити відповідний фактично центральний орган виконавчої влади, що займатиметься захистом прав військовослужбовців.
"Військовий омбудсмен з'явиться лише після того, як Кабінет Міністрів України прийме відповідну постанову. Проте наразі права військовослужбовців охороняються численними державними структурами", - підкреслив депутат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трекінг повісток і штрафи у "Резерв+" - Чорногоренко розповіла про зміни у застосунку
На його думку, інформація про те, що під час повномасштабної війни 90 тисяч військових самовільно покинули свої підрозділи, не є правдивою.
"Проблеми в армії не зводяться лише до відсутності військового омбудсмена чи недостатнього захисту прав військовослужбовців. Слід бути обережним у висловлюваннях щодо того, що створення однієї інституції зможе кардинально змінити ситуацію. Проте, вона може стати важливим елементом, який об'єднає зусилля в напрямку захисту прав військових", - зазначив Веніславський.
Він зазначив, що нині військовослужбовці мають декілька варіантів для подачі скарг на своїх командирів, зокрема через мобільний додаток "Армія+". Він впевнений, що державні структури докладають значних зусиль для швидкого збору даних про порушення прав військових і адекватного реагування на них.