Протести в Грузії: Сполучені Штати тимчасово призупинили своє стратегічне співробітництво з Тбілісі.
Державний департамент зазначив, що більшість населення Грузії висловлює підтримку вступу своєї країни до Європейського Союзу та НАТО.
В США прийняли рішення на невизначений час призупинити стратегічне партнерство з Грузією. Вашингтон зробив це через через дії правлячої партії "Грузинська мрія", яку пов'язують з російським режимом, призупинити процес вступу до Європейського Союзу та жорстке придушення протестів проти цього рішення.
Про це сказано в офіційній заяві Державного департаменту США. Там зазначили, що призупинка процесу вступу до ЄС суперечить грузинській конституції, де закріплена обіцянка грузинському народу щодо повної інтеграції Грузії у Європейський Союз та НАТО.
"Призупинивши етап інтеграції Грузії до ЄС, партія 'Грузинська мрія' відмовилася від перспективи поглиблених відносин з Європою, що зробило країну більш вразливою перед впливом Кремля", - йдеться у заяві.
Також Державний департамент зазначив, що більшість населення Грузії висловлює підтримку вступу своєї країни до Європейського Союзу та НАТО.. США "засуджують надмірне застосування сили поліцією проти грузинів, які намагаються реалізувати свої права на відстоювання думок, включаючи свободу мирного протесту" та вважають такі дії глибоко антидемократичними.
"Антидемократичні дії "Грузинської мрії" порушили основні принципи нашого стратегічного партнерства між США та Грузією, яке ґрунтувалося на спільних цінностях і зобов'язаннях щодо демократії, верховенства права, громадянського суспільства, поваги до прав людини та основних свобод, а також боротьби з корупцією. У результаті США призупинили цей механізм... Грузія повинна повернутися на євроатлантичний шлях, прозоро розслідувати всі порушення на парламентських виборах і скасувати антидемократичні закони, які обмежують свободу зібрань і вираження думок", - сказано у заяві.
В кінці жовтня в Грузії відбулися парламентські вибори, на яких змагалися правляча партія "Грузинська мрія", що перебуває при владі вже 12 років, та опозиційні політичні сили, які підтримують євроінтеграцію. Згідно з даними ЦВК Грузії, правляча партія, яку дехто вважає проросійською, отримала більше 54% голосів, що надає їй можливість самостійно формувати новий уряд.
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі разом з опозиційними проєвропейськими партіями відмовились визнавати результати виборів. У Тбілісі, наприкінці жовтня, розпочались акції протесту.