Демонстранти спалили парламентську будівлю в Грузії - відео.
Активісти розпочали використання фаєрів, кидали їх в адміністративний офіс. Крім того, вони приступили до створення барикад, розбираючи частини огорож, а також застосовуючи лавки та стенди.
У Тбілісі біля парламенту проходить акція протесту, де люди виступають проти відмови уряду від європейського напрямку розвитку Грузії. У відповідь на це, учасники акції підпалили будівлю парламенту. Інформацію про подію повідомляє Рravda.georgia.
Відзначається, що учасники протесту почали застосовувати фаєри, які кидали в адміністративну споруду. Один з них, не влучивши в стіну, розбив скло і потрапив у один з кабінетів. Це призвело до загоряння всередині будівлі.
За інформацією "Кавказького Вузла", учасники протесту розпочали зведення барикад неподалік грузинського парламенту. Вони демонтують частини огорож і активно залучають лавки та інформаційні стенди.
Між тим США вирішили призупинити стратегічну співпрацю з Грузією через останні події.
"Рішення "Грузинської мрії" призупинити вступ до ЄС є зрадою Конституції Грузії. Ми засуджуємо надмірну силу, що застосовується проти грузинів, які здійснюють право на свободу протесту, і призупинили наше стратегічне партнерство з Грузією", -- написав в Х представник Держдепу Меттью Міллер.
На веб-сторінці Державного департаменту було розміщено значну заяву.
"Антидемократичні дії "Грузинської мрії" поставили під загрозу основи нашого стратегічного партнерства, яке базувалося на спільних цінностях і відданості демократії, верховенству права, розвитку громадянського суспільства, дотриманню прав людини та основних свобод, а також на зусиллях у боротьбі з корупцією. У результаті США вирішили призупинити дію цього механізму", -- зазначається в повідомленні.
Державний департамент вважає, що вибір "Грузинської мрії" суперечить зобов'язанням щодо європейської та євроатлантичної інтеграції, які закріплені в конституції Грузії.
"Зупинивши процес вступу Грузії до ЄС, "Грузинська мрія" відкинула можливість тісніших зв'язків з Європою і зробила Грузію більш вразливою для Кремля", -- вважають у Вашингтоні.
Сполучені Штати також виразили осуд використання непропорційної сили щодо учасників акцій протесту та закликали всі зацікавлені сторони забезпечити спокійне проведення цих заходів.
Згадаємо, що 28 листопада у Грузії розпочалися великі протести у відповідь на рішення уряду не продовжувати переговори про вступ країни до Європейського Союзу. Правоохоронці стали розганяти мітинги, застосовуючи водомети.