Юридичний портал

Рада Європи відреагувала на вимоги європейських лідерів щодо спрощення процесу депортації мігрантів.

Суди не повинні перетворюватися на інструмент політичної боротьби.

Голова Ради Європи висловив незгоду з ініціативою дев'яти держав-членів Європейського Союзу, які пропонують спростити механізм вигнання мігрантів, які скоїли правопорушення, повідомляє видання Politico.

Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе застеріг, що судові інституції не мають ставати інструментом для досягнення політичних цілей.

У заяві, опублікованій в четвер, країни, такі як Італія, Данія, Австрія, Бельгія, Чехія, Естонія, Латвія, Литва та Польща, звернулися до Європейського суду з прав людини з проханням переглянути підходи до тлумачення Європейської конвенції з прав людини.

Вони зазначають, що в певних ситуаціях суд "запроваджує занадто суворі обмеження для держав у питанні, кого саме вони можуть видворяти зі своєї території", і пропонують "ініціювати нову, відкриту дискусію стосовно тлумачення" норм суду.

У відповідь на це Берсе підкреслив важливість підтримання незалежності та об'єктивності Суду.

Він підкреслив, що, хоча політичні дебати є нормальним аспектом демократії, втягування суду в політику не відповідає цьому принципу. Він також зазначив, що жодна судова інстанція не повинна піддаватися політичному впливу.

"Організації, що мають на меті охороняти основні права, не можуть піддаватися впливу політичних змін. В іншому випадку, ми можемо втратити ту стабільність, яку вони повинні гарантувати," — наголосив Берсе.

Рада Європи, заснована у 1949 році, об'єднує 46 держав-членів і має основним завданням захист основоположних прав людини на всьому європейському континенті.

У 2023 році прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні виступила з ініціативою заснування потужного альянсу, спрямованого на протидію торгівлі людьми, вважаючи, що це допоможе знизити потік мігрантів до країни.

Водночас, у 2024 році число мігрантів, які проникають до Європейського Союзу незаконно, зменшилося на 38%, що є найнижчим показником з 2021 року.

Читайте також