Парламент прийняв в першому читанні законопроєкт, що стосується статусу депутатів, які були засновниками державної незалежності України.

Законодавчу ініціативу №6493 підтримали 292 народні депутати.
Основною метою прийняття цього законопроєкту є визнання заслуг народних депутатів, які стали засновниками державної незалежності України, а також встановлення їх правового статусу.
Зазначається, що народним депутатом - засновником державної незалежності України є народний депутат України, який проголосив Декларацію про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та/або схвалив Акт проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, та/або підтримав Постанову Верховної Ради Української РСР "Про проголошення незалежності України" 24 серпня 1991 року, виступивши засновником державної незалежності України.
Статус засновника не може бути присвоєно/може бути позбавлено особу, яка вчинила дії, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, скасування чи обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та гарантій їх реалізації.
Пропонується встановити, що статус засновника залишатиметься за особою на все життя, а також видавати їй відповідні посвідчення та нагрудні знаки.
Законодавці пропонують запровадити можливість для засновника брати участь у засіданнях Верховної Ради та інших державних структур, відвідувати державні установи, а також звертатися до органів влади в ситуаціях, що становлять загрозу національній безпеці. Крім того, він матиме право на зустрічі з керівництвом країни та отримання дипломатичного паспорта для офіційних відряджень. Також для цієї особи може бути встановлено довічну фінансову підтримку, порядок та розмір якої визначатиме Кабінет Міністрів України.
У випадку, якщо засновник помре, Верховна Рада України, а також місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування матимуть можливість надати необхідну підтримку для організації похорону. За бажанням родичів, місце поховання та пам'ятник засновника можуть бути оформлені з використанням символіки, затвердженої Кабінетом Міністрів України.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада підтримала відставку Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Разом з ним автоматично у відставку пішов увесь уряд.