Ракетний обстріл, здійснений Росією по Кривому Рогу, став найтрагічнішим для дітей з початку повномасштабного конфлікту, за інформацією ООН.

ООН повідомляє про понад 12 тисяч загиблих мирних жителів з початку конфлікту.
4 квітня 2025 року російський ракетний обстріл Кривого Рогу був офіційно визнаний найбільш трагічним випадком з початку повномасштабної агресії РФ проти України, зокрема через велику кількість загиблих і поранених дітей. Цю інформацію озвучив заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Том Флетчер під час засідання Ради Безпеки у вівторок.
"Управління Верховного комісара з прав людини в Україні підтвердило численні жертви серед цивільного населення, зазначивши, що цей удар є найтрагічнішим для дітей від лютого 2022 року", -- заявив Флетчер, інформує "Укрінформ".
Він також зазначив, що безпілотні удари, атаки на житлові будинки, навчальні заклади та дитячі майданчики тривають, і число постраждалих продовжує збільшуватися. За інформацією українських чиновників, лише за минулий тиждень у зонах, що межують із фронтом, загинуло більше 90 цивільних осіб.
Згідно з офіційними даними УВКПЛ, з початку конфлікту до кінця березня 2025 року в Україні загинуло не менше 12 910 цивільних осіб, серед яких 682 дитини. Крім того, близько 30,7 тисячі людей отримали поранення. Проте в ООН вважають, що фактичні показники можуть бути значно більшими.
Гуманітарна обстановка в Україні продовжує бути вкрай складною. Приблизно 3,7 мільйона українців були змушені залишити свої домівки і стали внутрішньо переміщеними особами, тоді як нові хвилі евакуацій торкаються північного сходу країни. За межами України знаходиться понад 6,9 мільйона біженців, більшість з яких розташувалися в європейських країнах.
"Згідно зі словами представника ООН, близько 13 мільйонів українців потребують гуманітарної підтримки. В основному, це жінки, діти, люди похилого віку та особи з інвалідністю."
За січень і лютий 2025 року 290 гуманітарних організацій змогли надати допомогу 1,7 мільйонам українців, однак цього недостатньо. На сьогодні лише 17% з необхідних $2,6 мільярда на гуманітарні потреби України у 2025 році вже профінансовано.
Через обмежені ресурси гуманітарні зусилля зосереджено на чотирьох ключових напрямках:
Флетчер звернувся до міжнародної спільноти з закликом не залишатися байдужими та активніше підтримувати Україну: "Цивільні люди продовжують страждати. Ми не маємо права дозволити, щоб цей час запам'ятався як ера безвідповідальності та бездушності".
Раніше президент Володимир Зеленський повідомляв про те, що Україна за час повномасштабної війни втратила 43 тисячі військових.