Юридичний портал

Реєстр втрат, спричинених агресією Російської Федерації, прогнозує надходження щонайменше 6-8 мільйонів звернень, - зазначив Лубінець.

Реєстр збитків, спричинених масштабною агресією Російської Федерації щодо України, прогнозує надходження не менше 6-8 мільйонів заявок.

Про це розповів уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець, інформує Цензор.НЕТ.

Він зазначив, що у травні 2023 року, завдяки ініціативі України, Європейського Союзу та ще 42 держав, було засновано Міжнародний Реєстр збитків, які були спричинені агресією Російської Федерації проти України.

"Реєстр збитків - це офіційний механізм фіксації доказів щодо завданих збитків, втрат чи шкоди, які виникли внаслідок війни після 24 лютого 2022 року. Його основною метою є документування заяв від фізичних і юридичних осіб, а також держави Україна з метою подальшого відшкодування широкого спектра завданих збитків",- розповів омбудсмен.

Він підкреслив, що в даний момент Реєстр збитків вже обробляє заявки від як фізичних, так і юридичних осіб через платформу "Дія".

"Реєстр збитків очікує щонайменше 6-8 мільйонів заяв. Це робить його одним із найбільших компенсаційних механізмів у світі. Поступово відкриватимуться нові категорії заяв, що стосуватимуться різних сфер завданої шкоди", - сказав уповноважений ВР з прав людини.

Лубінець зауважив, що оскільки всі процеси Реєстру збитків передбачають обробку персональних даних, пріоритетним є питання їхнього захисту, а тому співробітники Офісу омбудсмена беруть участь у діяльності робочої групи з питань подачі заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, що завдані Росією.

"Основним завданням робочої групи є забезпечення ефективного механізму подання заяв, а також розробка нормативно-правових актів для узгодження діяльності Реєстру збитків з чинним законодавством України. Наш Офіс спільно з Реєстром збитків працює над підвищенням поінформованості постраждалих осіб про їхнє право на компенсацію та можливість подання заяв до Реєстру", - розповів омбудсмен.

Читайте також