Юридичний портал

Режим Асада трансформував пагорб неподалік від Дамаска на підприємство, яке виготовляє бочкові бомби.

Цю інформацію передає Укрінформ з посиланням на TRT Haber.

"З падінням режиму Башара Асада гора Касьюн, раніше закрита для відвідувачів у столиці Дамаску, стала місцем, де виготовляли бочкові бомби, що призвело до численних жертв під час сирійської громадянської війни", - інформує телеканал.

Вказується, що бомба-цистерна володіє значним руйнівним потенціалом, незважаючи на свою невелику ціну, і є однією з найбільш поширених видів бомб, застосовуваних військами режиму під час громадянського конфлікту.

Ця бомба створюється шляхом заповнення бочки великою кількістю вибухових речовин, металевих відходів, цвяхів і гайок, що призвело до загибелі тисяч невинних людей під час громадянського конфлікту.

Під час скидання бомби, що реалізується через вільне падіння, площа, яка зазнає ураження, коливається від 50 до 200 квадратних метрів, в залежності від обсягу вибухівки, що використовується.

Згідно зі звітом Сирійської мережі з прав людини (SNHR) за період з липня 2012 року по квітень 2021 року, який документує порушення прав людини проти мирних жителів у Сирії, сили режиму 81 тисячу 916 разів використовували бочкові бомби під час нападів на цивільні поселення. Внаслідок цих атак загинуло 11 тисяч 87 мирних жителів, у тому числі 1821 дитина та 1780 жінок.

Найбільше постраждали провінції Дамаск, Алеппо, Дера та Ідліб внаслідок використання бочкових бомб. Найвище число жертв зафіксовано саме в Алеппо.

Як повідомлялося Укрінформом, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга здійснив візит до Сирії, де провів зустріч з лідером ісламістської групи "Хайят Тахрір аш-Шам" (ХТШ) та фактичним керівником країни Ахмедом аш-Шараа. Після цього міністр закордонних справ Сирії Асаад Хассан аш-Шайбані оголосив про намір зміцнити стратегічне партнерство з Україною в політичній, економічній та соціальній сферах.

Читайте також