Резолюція Європейського парламенту: Європейський Союз повинен підтримувати надійні засоби забезпечення безпеки для України.

Європейський парламент наполягає, на тому, що Європейський союз повинен прияти надійним гарантія безпеки для України.
Відповідна спільна резолюція щодо продовження непохитної підтримки ЄС України після трьох років воєнної агресії Росії, яку запропонувала більшість політичних груп Європейського парламенту, була проголосована у середу у Страсбурзі в рамках пленарного засідання. "За" проголосувало 442, "проти" - 98 і 126 утрималося. Всього в голосуванні взяли участь 666 депутатів Європарламенту.
"(ЄП) наполягає на тому, що ЄС має сприяти надійним гарантіям безпеки для України, щоб стримати подальшу російську агресію; підкреслює, що Україна має мати можливість протистояти й запобігати подальшим нападам Росії та відкидати поспішні угоди, які послаблюють її безпеку в середньостроковій та довгостроковій перспективі та ризикують піддати Україні та іншим європейським країнам нову російську агресію", - йдеться в резолюції.
Європейський парламент також акцентував увагу на тому, що військова економіка Росії є нестійкою. "Синергія цілеспрямованого економічного тиску і посиленої військової підтримки України могла б дозволити українським силам зміцнити свої позиції, завдаючи при цьому шкоди російській економіці. Це забезпечило б Україні більш вигідну позицію для ведення переговорів у майбутньому", — йдеться в документі.
У Європейському парламенті акцентували, що участь Європейського Союзу в будь-яких переговорах, що стосуються безпеки Європи, повинна відповідати його політичному та економічному впливу. У резолюції зазначається: "ЄП знову підкреслює, що жодні обговорення щодо європейської безпеки не можуть проходити без участі Європейського Союзу".
Європейський парламент також висловив підтримку ініціативам президента Франції Еммануеля Макрона та прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера щодо організації термінових європейських самітів у Парижі та Лондоні. Вони також позитивно оцінили створення "коаліції бажаючих", яка сприятиме реалізації остаточної мирної угоди під егідою Європи.
У резолюції підкреслюється, що свідомі атаки Росії на цивільних осіб в Україні, руйнування цивільних об'єктів, а також використання сексуального насильства і зґвалтування як інструментів війни, депортація тисяч українців до Російської Федерації, примусове переміщення та усиновлення українських дітей, а також інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права є військовими злочинами. Всі винні повинні бути притягнуті до відповідальності.
У цьому контексті Європейський парламент знову акцентував увагу на важливості створення спеціального суду для розслідування та кримінального переслідування агресивних дій, вчинених Росією та її союзниками проти України. Також було підкреслено, що юрисдикція цього суду повинна поширюватися на все керівництво Росії та Білорусі, яке несе відповідальність за агресію щодо України.
В Європейському Парламенті також висловили підтримку рішенню Європейської Ради про початок переговорів щодо вступу України та підтвердили, що Україна має перспективи в Європейському Союзі.
Крім того, в ЄП нагадали про зобов'язання НАТО надати Україні членство в Альянсі.