Юридичний портал

Російська Федерація надала обмежені дані про менш ніж 20% дітей з переліку, переданого Україною, - заявив Лубінець.

На сьогоднішній день Росія надала лише фрагментарні дані про менше ніж одну п'яту дітей з початкового переліку, який Україна передала їй у Стамбулі.

Цю інформацію озвучив омбудсмен Верховної Ради України Дмитро Лубінець, як повідомляє Цензор.НЕТ.

Він підкреслив, що питання возз'єднання дітей з їхніми родинами є надзвичайно делікатним і вимагає обережного підходу в висловлюваннях. З цієї причини Україна обережно ставиться до обговорення передачі Росії списку з 339 імен дітей, що відбулася в Стамбулі.

Однак, враховуючи нещодавні заяви з російської сторони, слід підкреслити, що передача списку в Стамбулі є важливим першим кроком у напрямку встановлення довіри. На жаль, на сьогоднішній день Росія надала лише часткову інформацію про менше ніж п'яту частину дітей з початкового списку. Щодо більше ніж 200 дітей, включаючи вихованців Херсонського дитячого будинку, жодної реакції не було. Тому Україна чекає на інформацію про решту дітей, зазначених у списку, - зазначив уповноважений.

Він підкреслив, що Російська Федерація заявила, що з наданого списку було повернуто 9 дітей, але насправді минулого тижня за посередництва Держави Катар було повернуто лише 6. Процес їхнього возз'єднання з родинами тривав більше року. Щодо решти трьох дітей, про які говорить РФ, то на території України вони не відбулися возз'єднання з близькими.

"Щодо вихованців Олешківського інтернату, серед яких -- діти з інвалідністю та ті, які вже досягли повноліття. Їхнє примусове переміщення та депортація -- це порушення норм МГП. Україна з перших днів повномасштабного вторгнення намагається їх повернути. Акцентую, що на момент вторгнення російських військ вони не були повнолітніми. І навіть якщо діти наразі вже досягли 18 років -- вони повинні мати право повернутися додому", - наголосив Лубінець.

Омбудсмен також висловився щодо ще однієї заяви з боку РФ, в якій стверджується, що частина дітей з початкового списку нібито перебуває в Європі. Він зазначив, що Росія надала Україні інформацію лише про двох дітей, які, за їхніми словами, виїхали з їхньої території. Інші відомості та деталі, зокрема інформація про країну, через яку вони перетнули кордон, залишаються відсутніми. Тому, якщо це є правдою, Україна очікує на отримання від Росії вичерпної інформації.

"Акцентую, що наша держава з повною відповідальністю ставиться до цього гуманітарного процесу. Кожна українська дитина має возз'єднатися зі своїми рідними!" - підсумував уповноважений.

Нагадаємо, що під час зустрічі в Стамбулі Росія надала список українських дітей, яких необхідно повернути.

Своєю чергою глава російської делегації на перемовинах в Стамбулі Володимир Мединський різко відреагував на пропозицію України повернути викрадених дітей.

За інформацією президента Володимира Зеленського, українська делегація під час переговорів у Стамбулі 2 червня надала російській стороні перелік майже 400 дітей, які були викрадені.

Читайте також