Російська Федерація не надала жодної інформації про більше ніж 200 українських дітей, чий список було оприлюднено в Стамбулі, повідомив Лубінець.

Російська сторона не надала жодних відомостей про більше ніж 200 викрадених дітей, зазначених у списку, який Україна передала їй у Стамбулі.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, цю новину озвучив Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради з прав людини, у своєму Телеграм-каналі.
"Возз'єднання дітей із рідними - це чутлива тема, яка потребує виважених заяв. Саме тому наша держава стримано коментує тему передання списку Росії з 339 імен дітей у Стамбулі", - наголосив Лубінець.
Однак, враховуючи недавні висловлювання з російської сторони, Лубінець підкреслив, що надання списку в Стамбулі є важливим першим кроком для встановлення довіри.
"На жаль, на сьогоднішній день Росія надала лише обмежену інформацію про менше ніж 20% дітей із початкового переліку. Щодо більш ніж 200 дітей, серед яких вихованці Херсонського будинку дитини, - жодної реакції не отримано. В зв'язку з цим, Україна сподівається отримати дані про інших дітей, зазначених у списку", - наголосив омбудсмен.
Лубінець підкреслив, що Російська Федерація стверджує, що з оголошеного списку було повернуто дев'ять дітей, але насправді лише шестеро з них були повернуті минулого тижня за посередництва Катару. Процес їхнього возз'єднання з родинами тривав понад рік. Щодо трьох інших дітей, про яких повідомляє РФ, вони не були возз'єднані зі своїми близькими на території України.
Як наголосив Лубінець, Україна з перших днів повномасштабного вторгнення намагається повернути вихованців Олешківського інтернату, серед яких діти з інвалідністю та ті, які вже досягли повноліття. А їх примусове переміщення та депортацію він назвав порушенням норм міжнароднго гуманітарного права.
Він також підкреслив, що на момент вторгнення російських військ ці особи не досягли повноліття, і, навіть якщо зараз їм уже виповнилося 18 років, вони мають право повернутися до рідних домівок.
Щодо ще одного повідомлення з боку Росії, в якому стверджується, що частина дітей з початкового списку перебуває в Європі, Лубінець зазначив, що "Російська Федерація повідомила Україні лише про двох дітей, які, нібито, покинули їхню територію. Інших відомостей та деталей, зокрема про країну, через яку вони перетнули кордон, не надано. Тому, якщо це правда, Україна чекає від Росії повної інформації".
Лубінець наголосив, що Україна з повною відповідальністю ставиться до цього гуманітарного процесу, і кожна українська дитина має возз'єднатися зі своїми рідними.
Як повідомляв Укрінформ, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець та віцепрезидент Комітету з питань оборони Палати депутатів Італії, доповідач Комітету ПАРЄ з політичних питань та демократії П'єр Фассіно обговорили повернення викрадених Росією дітей і незаконно утримуваних українців.