Юридичний портал

За словами Сокоренка, вердикт Європейського суду з прав людини послужить фундаментом для діяльності спеціального трибуналу, який займеться питаннями агресії.

Вирок Європейського суду з прав людини щодо систематичних порушень прав людини Росією на анексованих територіях послужить фундаментом для діяльності Спеціального трибуналу, який розглядатиме злочини агресії. ЄСПЛ встановив, що з 2014 року Росія реалізовувала узгоджену стратегію захоплення територій та здійснювала напади на цивільні об'єкти.

Рішення Європейського суду з прав людини про визнання системних та масових порушень прав людини, вчинених росією на окупованих територіях стане основою для роботи Спецтрибуналу щодо злочину агресії.

Про це заявила Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко під час онлайн-брифінгу, передає УНН.

Елементи

На мою думку, це рішення стане важливим і помітним елементом у діяльності майбутнього Спеціального трибуналу з питань агресії. Велика кількість висновків, а також загальний контекст, у якому Європейський суд детально описав обставини збройної агресії з боку Росії, є надзвичайно важливими. Суд чітко зазначив, що з 2024 року Росія впроваджувала ретельно сплановану та скоординовану політику, спрямовану на захоплення територій, напади на населені пункти, цивільні об'єкти та залякування місцевого населення.

За її словами, ЄСПЛ вказав на те, що в риториці рф чітко прослідковується мета знищення України як суб'єкта міжнародного права і як незалежної держави такої.

Отже, ці чітко сформульовані висновки, які вже закріплені в даному рішенні, безсумнівно повинні стати фундаментом для подальшої роботи, а також для розгляду та відповідних процесів у Спеціальному трибуналі, що займається злочинами агресії. Я впевнений, що так і станеться в майбутньому.

Нагадаємо вам.

Європейський суд з прав людини виніс безпрецедентне рішення у справі міждержавного позову України та Нідерландів проти росії, визнавши, що рф з 2014 року системно порушувала права людини на окупованих територіях, вчиняла страти, катування, незаконні депортації та атакувала цивільну інфраструктуру. Суд окремо наголосив, що дії росії становлять загрозу самому мирному співіснуванню в Європі.

Україна має намір скористатися рішеннями Європейського суду з прав людини, які стосуються порушень прав людини з боку росії на українських землях, як основою для наступних дипломатичних дій та запровадження санкцій проти росії.

Читайте також