Юридичний портал

Робоча група, що займається захистом журналістів під егідою Офісу генерального прокурора, визначила термін "журналіст".

Медійники та представники ОГП узгодили базові критерії для визначення понять "журналіст" і "представник медіаспільноти", які використовуватимуть при документуванні злочинів Росії.

Робоча група, що займається захистом журналістів під егідою Офісу генерального прокурора, визначила термін "журналіст" для цілей фіксації злочинів Росії, скоєних щодо представників медіа. Це питання обговорювалося на засіданні групи 3 лютого, як повідомляє Інститут масової інформації.

На зустрічі представники ОГП та медіаспільноти обговорили і узгодили базові критерії для визначення понять "журналіст" і "представник медіаспільноти", які запропонував Інститут масової інформації (ІМІ). Учасники зустрічі обговорили застосування в українській практиці відповідних Рекомендації Ради Європи стандартів ООН та РЄ, а також методологію, яку використовує ІМІ при документуванні злочинів РФ проти журналістів. Крім того, йшлося про визнання журналістами тих осіб, чия журналістська діяльність не обмежується формальним працевлаштуванням.

В засіданні взяли участь:

У зустрічі взяли участь представники правозахисних організацій та журналісти.

Нагадуємо, що 17 грудня Офіс генерального прокурора спільно з медійною спільнотою розпочали процес узгодження списків журналістів, які загинули від рук Росії. Це ініціатива спрямована на покращення адвокаційних зусиль, розслідувань і встановлення справедливості щодо злочинів, скоєних проти медіа. Серед завдань було також узгодження даних, які веде Інститут масової інформації, з офіційними відомостями ОГП.

Прокурори, представники медіа та правозахисні організації досягли угоди про розробку спільних критеріїв для фіксації злочинів Росії проти журналістики. Вони також обговорили виклики, пов’язані з ідентифікацією журналістів, підтвердженням їх професійної діяльності та інші аспекти, які можуть сприяти поліпшенню розслідувальної роботи.

Читайте також