Юридичний портал

Родичі "Іванішвілі та його команди" будуть змушені виїхати з США, заявили американські законодавці щодо Грузії.

Сполучені Штати вирішили ввести санкції проти дітей та найближчих родичів керівників правлячої партії Грузії, внаслідок чого їм доведеться покинути територію США. Про це повідомив голова Гельсінської комісії США, конгресмен Джо Вілсон, у своїй заяві в мережі Х.

"Америка запровадить санкції та вижене з наших берегів усіх родичів злочинців, які нападають на свободу (Іванішвілі та компанію). Розбещеним дітям і кузенам не сподобається жити в нашій величній країні, поки їхні батьки та дядьки-шахраї обманюють, вбивають і крадуть. Ми повинні поставити Америку на перше місце", - написав конгресмен.

У ще одному своєму висловлюванні конгресмен наголосив, що тим, хто подорожує в "корумпованому поїзді" Грузинського жаху до Китаю, Ірану та Росії, настав час зупинитися і покинути його.

"Грузинським жахом" конгресмен ймовірно називає провладну партію у Грузії "Грузинська мрія", неформальним лідером якої є бізнесмен Бідзіна Іванішвілі.

Можливі санкції з боку США можуть вплинути на сина екс-прем'єра Грузії та нинішнього лідера партії "Грузинська мрія" Іраклі Гарібашвілі. У середині грудня його син Ніколоз повідомив, що після зимових свят має намір повернутися до навчання в Пенсильванському університеті в США.

"Зараз тривають зимові канікули, і вчора я прибув до Тбілісі, щоб провести місяць з родиною. ... Я продовжую своє навчання в університеті, і як тільки стартує новий семестр, вирушу до Пенсильванії. Бажаю всім успіхів!" - повідомив Ніколоз Гарібашвілі в інтерв'ю грузинському виданню "Сова".

У попередньому інтерв'ю для Радіо Свобода конгресмен Джо Вілсон звернув увагу на взаємозв'язки грузинської влади з Іраном, Росією та Китаєм.

Ось як можна перефразувати текст: "Зверніть увагу на сучасний уряд Грузії: в кінці травня прем'єр-міністр країни відвідав поховання Ібрагіма Раїсі, президента Ірану, виявивши повагу до мулл у Тегерані. Це ставить Грузію в один ряд із так званою 'вісю зла' — Іраном, військовим злочинцем Путіним і Комуністичною партією Китаю. Це є дуже знаковим моментом", — зауважив конгресмен Вілсон.

Вілсон назвав партію "Грузинська мрія" "одним із небагатьох успіхів Путіна".

"Проте я переконаний, що його дії в Грузії будуть такими ж безрезультатними, як і в Сирії, Молдові та Румунії", - зазначив голова Гельсінської комісії США, висловлюючи впевненість у тому, що новообраний президент США Дональд Трамп введе нові санкції проти Ірану, а також проти "країн, що мають зв'язки з Тегераном".

Не так давно сенаторка від демократів Джин Шагін звернулася до уряду Сполучених Штатів із закликом ввести санкції проти керівників правлячої партії Грузії.

Республіканський сенатор Джим Ріш висловив обвинувачення на адресу "Грузинської мрії", звинувативши її в практиках "катування".

"Близько 80% жителів Грузії хочуть стати членом ЄС. На жаль, нинішній уряд - "Грузинська мрія" - бере участь у все більш тривожних діях, включаючи арешти та катування мирних протестувальників", - мовиться у заяві сенаторів Ріша та Шагін від 12 грудня.

"Уряд "Грузинської мрії" не поніс жодної відповідальності за свої вчинки в той час, коли він ігнорує волю народу і переймає методи авторитарних режимів, подібних до Путінських. Настав момент, коли Адміністрація США повинна притягнути до відповідальності тих, хто винен у насильстві та порушеннях прав людини," - висловилася сенаторка Шагін 12 грудня.

27 грудня Сполучені Штати ввели санкції проти Бідзіни Іванішвілі, мільярдера та засновника "Грузинської мрії". Джо Вілсон, голова Гельсінської комісії, позитивно оцінив це рішення, ухвалене Управлінням контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC).

За інформацією, наданою Голосом Америки, Сполучені Штати та Великобританія запровадили санкції щодо представників правоохоронних органів Грузії, звинувачуючи їх у порушеннях прав людини під час розгону протестів у Тбілісі.

США оголосили про заборону на видачу віз приблизно двадцяти громадянам Грузії, включаючи міністрів, парламентаріїв та представників силових структур. Вони вважаються "відповідальними або залученими до дій, що підривають демократію в Грузії", повідомив Державний департамент 12 грудня.

На початку грудня Сполучені Штати призупинили стратегічне партнерство з Грузією у відповідь на рішення Тбілісі призупинити переговори щодо вступу країни до ЄС.

Читайте також