Юридичний портал

Родичі бійців 80-ї десантно-штурмової бригади висловлюють обурення щодо дій військового керівництва.

У Львівській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч із родинами бійців 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, які наразі знаходяться в полоні або вважаються зниклими безвісти.

Цю інформацію надає пресцентр ЛОВА, повідомляє DailyLviv.com.

На зустрічі було розглянуто питання, яким чином родини можуть отримувати юридичну, соціальну та психологічну підтримку, оформити заяву про зникнення, внести ДНК в базу даних та дізнатися про стан розслідування у відповідних органах.

Напередодні, 14 травня, у Львівській обласній державній адміністрації відбулася зустріч, на якій зібралися родичі військових з 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, які зникли безвісти або були захоплені в полон.

Сім'ї отримали можливість звернутися із запитаннями до представників відповідних установ та отримати пояснення стосовно дій держави в контексті повернення захисників додому.

Учасники засідання підняли цілий ряд ключових проблем: результати службових розслідувань, запити адвокатів, питання щодо статусу зниклих безвісти, а також відсутність відеозаписів з зон бойових дій і недостатня комунікація з військовими підрозділами. Родичі військових підкреслювали важливість прозорого процесу та оперативної реакції з боку командування.

"Ми усвідомлюємо страждання кожної сім'ї, яка сподівається отримати новини про своїх близьких. Наша команда докладає всіх зусиль для їх пошуку, повернення, забезпечення соціальної підтримки та інформування родин," – зазначив Тарас Грень, керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації.

Обговорили також, яким чином сім'ї можуть звертатися за юридичною, соціальною та психологічною підтримкою, подавати заявки на розшук зниклих, включати ДНК до реєстру та дізнаватися про статус розслідувань у відповідних органах.

У заході взяли участь делегати Генерального штабу Збройних Сил України, представники Головного управління Національної поліції у Львівській області, працівники територіального центру комплектування, фахівці Пенсійного фонду, а також Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Читайте також