Росія стала першою країною, що офіційно визнала уряд Талібану в Афганістані.

Росія стала першою державою, що офіційно підтвердила визнання уряду Талібану в Афганістані.
Згідно з інформацією, наданою ВВС, міністр закордонних справ Афганістану Амір Хан Муттакі зустрівся в Кабулі з послом Росії Дмитром Жирновим. Саме Жирнов виступив із офіційною заявою про нове рішення, ухвалене його урядом.
Муттакі зазначив, що це є "новим етапом конструктивних відносин" і що це визнання стане "модельним прикладом" для інших держав.
В Російській Федерації стверджують, що це відкриває можливості для "комерційної та економічної" співпраці в таких сферах, як "енергетика, транспорт, сільське господарство та інфраструктура", а також що це буде сприяти Кабулу в "боротьбі з терористичними загрозами та наркоторгівлею".
Незважаючи на те, що Китай, Об'єднані Арабські Емірати, Узбекистан і Пакистан вже направили своїх послів до Кабулу, Росія залишається єдиною країною, яка офіційно визнала уряд Талібану з моменту їхнього відновлення влади майже чотири роки тому.
Таліби прагнули міжнародного визнання з моменту повернення до влади в серпні 2021 року, незважаючи на повідомлення про зростання порушень прав людини. Росія була однією з небагатьох країн, які не закрили своє посольство в Афганістані у 2021 році. Ця країна також була першою, яка підписала міжнародну економічну угоду з Талібаном у 2022 році, де вони погодилися постачати нафту, газ і пшеницю до Афганістану. У квітні цього року рух "Талібан" виключили зі списку терористичних організацій Росії з метою встановлення "повноцінного партнерства" з Кабулом. Президент Росії Путін також назвав Талібан "союзником" у боротьбі з тероризмом у липні минулого року. Західні уряди та гуманітарні організації засуджують уряд Талібану, зокрема за впровадження шаріату, який накладає суворі обмеження на жінок та дівчат. Протягом останніх чотирьох років жінкам було заборонено здобувати середню та вищу освіту, вони не можуть виходити з дому без супроводу чоловіка та підлягають суворому дрес-коду. У лютому цього року таліби провели рейд на приміщення єдиної в Афганістані жіночої радіостанції та призупинили її роботу. Організація Об'єднаних Націй заявила, що ці правила рівносильні "гендерному апартеїду", а також повідомила про публічні побиття та жорстокі напади на колишніх урядовців. У 2021 році Рада Безпеки ООН запровадила суворі санкції проти Афганістану, зокрема заморожування активів на суму близько 9 мільярдів доларів.