Юридичний портал

Велика Британія в ОБСЄ заявила, що Росія стала причиною однієї з найбільших гуманітарних криз у Європі з часів Другої світової війни.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це оголосив на останньому засіданні Постійної ради організації в четвер у Відні постійний представник Великої Британії при ОБСЄ Ніл Голланд.

"Незаконне і повномасштабне вторгнення, ініційоване президентом Путіним в Україну, стало причиною неописуваних страждань і руйнувань. Мільйони людей опинилися в стані вимушеного переселення, тисячі загинули, а важлива інфраструктура зазнала серйозних пошкоджень, що призвело до однієї з наймасштабніших гуманітарних катастроф в Європі з часів Другої світової війни", - зазначив він.

Британський представник в ОБСЄ акцентував увагу на тому, що українці стикаються з надзвичайними труднощами. "Авіаудари з боку Росії завдали серйозних ушкоджень містам, знищили житлові будівлі й розрушили критично важливу інфраструктуру, зокрема лікарні, навчальні заклади та енергетичні системи. Руйнування ключових послуг обмежило можливість мільйонів людей отримувати тепло, електрику, чисту воду та медичну допомогу. Особливо це вплинуло на дітей, адже освітній процес зазнав значних перешкод", - підкреслив Голланд.

Він зазначив, що за останній місяць Росія активізувала свої повітряні атаки, зокрема, на об'єкти енергетичної інфраструктури, що викликало віялові відключення електрики в декількох областях. "Напади, які сталися вчора, є останніми в серії подібних атак. З наближенням зимового періоду та різким зниженням температури таке додаткове навантаження на енергетичну систему викликає серйозне занепокоєння і непропорційно вплине на найбільш вразливі групи населення, включаючи літніх людей та осіб з обмеженими можливостями. Крім того, атаки на житлові райони призводять до значних руйнувань", - підкреслив Голланд.

Він зазначив, що з лютого 2022 року близько 14 мільйонів українців, що становить майже третину всього населення, залишили свої оселі в пошуках безпеки.

"Велика Британія закликає російську владу терміново зупинити агресивні дії, вивести свої збройні сили та дотримуватись міжнародних норм, зокрема Женевських конвенцій та Конвенції про заборону використання хімічної зброї. Гуманітарні організації повинні отримати безпечний та безперешкодний доступ для надання допомоги та задоволення нагальних потреб українського населення по всій території країни," - підкреслив посол Великої Британії в ОБСЄ.

Голланд підтвердив, що Сполучене Королівство продовжує залишатися відданим підтримці України, фіксації порушень прав людини та забезпеченню відповідальності тих, хто скоїв злочини проти міжнародного права.

"Страждання в Україні не можна ігнорувати. Нашим спільним обов'язком є рішучі дії для полегшення цієї гуманітарної кризи та роботи задля майбутнього, в якому можливі справедливий і стійкий мир", - додав він.

Як повідомив Укрінформ, 28 листопада вранці Росія здійснила масштабну комбіновану атаку на Україну, після того як протягом ночі українські міста піддавалися атакам ворожих дронів. У кількох регіонах зафіксовано удари по енергетичній інфраструктурі.

Читайте також