Юридичний портал

Росія зняла "Талібан" з переліку терористичних організацій.

Путін неодноразово описував талібів як "партнерів", підкреслюючи, що Росія веде роботу над їх виключенням із переліку терористичних організацій.

Верховний суд Російської Федерації тимчасово скасував заборону на діяльність руху "Талібан", виключивши його з реєстру терористичних організацій. Це стало результатом розгляду позову генерального прокурора Ігоря Краснова, про що повідомили в контрольному органі. У рішенні зазначено, що воно має бути виконане без зволікань, інформує видання The Moscow Times.

Рух "Талібан" був оголошений забороненим у Росії ще в 2003 році. Незважаючи на це, протягом останніх років Москва активно підтримувала контакт з цією організацією. Зокрема, талібів запрошували на заходи, де був присутній президент Путін. Він неодноразово згадував про талібів як про "союзників" і підкреслював, що Росія працює над їхнім виключенням зі списку терористичних груп. У грудні 2024 року Державна дума прийняла закон, що відкриває можливість для цього.

Виключення певного руху з переліку заборонених стало результатом наполегливих вимог Міністерства закордонних справ та Міністерства юстиції Російської Федерації. Представниця МЗС Марія Захарова зазначила, що це рішення обґрунтоване прагматичними міркуваннями.

ФСБ, у свою чергу, зазначила, що таліби готові протистояти терористичній групі "Вілаят Хорасан", яка має відношення до нападу на концертний зал "Крокус Сіті Хол" в Підмосков'ї, внаслідок якого загинуло 145 осіб і більше 550 отримали травми.

Секретар Ради безпеки Сергій Шойгу зазначив, що підтримка діяльності "Талібану" є важливою для "посилення політичних та економічних відносин" між Росією та Афганістаном.

Після виведення американських військ з Афганістану в 2021 році владу в країні захопили таліби. Уряд, сформований цими бойовиками, досі не отримав визнання від жодної країни, включаючи Росію. Це сталося через невиконання "Талібаном" своїх зобов'язань у питаннях дотримання прав людини, створення інклюзивної політичної системи, а також у боротьбі з тероризмом і наркоторгівлею.

Читайте також