Юридичний портал

Російська Федерація оголосила Гельсінську комісію США "недопустимою організацією".

Про це повідомляє Радио Свобода, передає Укрінформ.

Як зазначається у рішенні Генпрокуратури, діяльність комісії "спрямована на дестабілізацію суспільно-політичної обстановки в Росії, члени організації масово поширюють матеріали, що дискредитують зовнішню та внутрішню політику керівництва країни, роботу правоохоронних органів та судової системи".

Діяльність комісії в Росії буде заборонена, а громадян, які співпрацюють з нею, можуть очікувати кримінальної відповідальності.

Гельсінська комісія США (офіційна назва Комісія з безпеки та співробітництва в Європі) - це організація, створена 1976 року американським урядом для міжнародного співробітництва у галузі прав людини, військової безпеки та економічної взаємодії. Її завдання - стежити за виконанням країнами Гельсінських угод 1975 року про співробітництво та дотримання територіальної цілісності та суверенітету країн. Угоду підписали 35 держав, в тому числі США і Канада, і всі тодішні держави Європи (разом з СРСР), крім Албанії.

У травні 2023 року комісія офіційно звернулася до президента США з проханням дозволити передачу Україні балістичних ракет ATACMS.

Восени комісія Держдуми Росії, що займається розслідуванням зовнішнього втручання, охарактеризувала доповідь Гельсінської комісії про американську політику щодо Європи та Євразії як "документ, що слугує інструментом для втручання у внутрішні справи суверенних країн і сприяння кольоровим революціям".

Згідно з інформацією, законодавство про "небажані організації" функціонує в Росії з 2015 року. Діяльність структур, які потрапляють до відповідного реєстру, заборонена на території країни. За причетність до роботи таких організацій передбачено фінансові штрафи, а у випадку повторних порушень – до чотирьох років ув'язнення. При цьому терміни, що визначають, що саме вважається участю, у законі залишаються розмитими.

Читайте також