Росію планують притягнути до відповідальності за використання хімічної зброї в Україні: Reuters розкриває подробиці.
Європейська комісія запропонувала ввести нові санкції проти Росії через підозри у використанні хімічної зброї під час війни в Україні. До обмежень можуть потрапити 15 нових осіб і організацій, причетних до гібридних загроз і ймовірного застосування токсичних речовин.
За інформацією Reuters, посилаючись на джерела в Європейському Союзі, переговори щодо нового, вже 17-го пакету санкцій почалися 7 травня. Основою для цих обговорень стали висновки Організації для заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), що минулого року зафіксувала використання сльозогінного газу на лінії фронту, хоча конкретні винуватці не були визначені.
Відповідно до міжнародної Конвенції про заборону хімічної зброї, використання таких агентів, як сльозогінний газ, у військових конфліктах є неприпустимим. Сполучені Штати та Україна відкрито звинуватили Росію в порушенні цієї угоди, тоді як Кремль категорично відкидає ці звинувачення.
Нагадуємо, що 7 травня представники Європейського Союзу розпочали обговорення 17-го пакету санкцій щодо Росії. Цей пакет орієнтований, насамперед, на військову інфраструктуру Російської Федерації, її приховану морську логістику та підтримку військового флоту.
Одночасно розглядалися два додаткові блоки обмежувальних заходів: один пов'язаний із порушеннями прав людини, а другий - із запровадженням нових санкцій стосовно компаній і окремих осіб. У межах нового пакету санкцій планується додати до списку близько 140 нових суден, переважно танкерів, а також 70 організацій і фізичних осіб.
Ініціатором нових списків є Європейська служба зовнішніх дій, в той час як загальну координацію санкцій забезпечує Єврокомісія. Як повідомляють джерела, під нові обмеження, ймовірно, потрапить і велика російська енергетична компанія "Сургутнафтогаз", яка вже раніше підпадала під санкції з боку США.
За інформацією OBOZ.UA, Європейський Союз планує вжити заходів проти підрозділу російського нафтового монстра "Лукойл" через його зв'язки з нелегальним флотом Росії. Мова йде про компанію Litasco Middle East DMCC ("Літаско"), яка, після початку війни в Україні, перенесла свою діяльність зі Швейцарії до Дубая (ОАЕ).
Європейський Союз також планує ввести заборону на імпорт російського газу до кінця 2027 року, що стане вагомим кроком у напрямку зменшення залежності від Росії. Варто зазначити, що лише в 2024 році країни ЄС виплатили Росії за газ 23 мільярди євро. 6 травня Єврокомісія представила план відмови від російських енергоресурсів у Європейському парламенті.