Розслідування Forbidden Stories про Рощину. Міністерство закордонних справ закликає міжнародне співтовариство вжити заходів у відповідь на злочини Російської Федерації.

Україна вдячна консорціуму Forbidden Stories та 45 журналістам за розслідування, присвячене вбитій в російському полоні українській журналістці Вікторії Рощиній. Про це повідомив речник міністерства закордонних справ Георгій Тихий.
На його думку, ця колективна журналістська діяльність акцентує увагу на героїзмі української журналістки та жорстокості її вбивства руками росіян. Крім того, розслідування підсилює зусилля Рощиної в розкритті "страшної долі тисяч цивільних заручників", які знаходяться в руках Росії.
"Ми звертаємося до міжнародної спільноти з вимогою реагувати на результати цього розслідування, які виявляють системні військові злочини, порушення прав людини, викрадення, тортури та вбивства на українських територіях, тимчасово окупованих Росією", - підкреслив Тихий.
Він повідомив, що Україна звертається до Ради ООН з прав людини, моніторингової місії ООН в Україні, ЮНЕСКО, ОБСЄ, представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, Ради Європи, Європейського комітету з запобігання катуванням, а також до Генерального директорату з прав людини та верховенства права у Раді Європи. Крім того, Україна звертається до таких організацій, як Human Rights Watch, Amnesty International та "Репортери без кордонів".
Речник Міністерства закордонних справ зазначив, що ситуація з цивільними заручниками, яких тримає Росія, потребує посиленої уваги з боку міжнародної спільноти та термінових дій.
"Те, що ми спостерігаємо в даний час, ймовірно, є найбільшою державною операцією з викрадення цивільних осіб за останній час. Це вимагає рішучого засудження і відповідальності. Російські злочинці, які стоять за цими жахливими актами, повинні бути покарані," - наголосив Тихий.
У Forbidden Stories зазначили, що розслідування Рощиної, яке вона розпочала в окупації, щоб викрити таємні російські в'язниці тортур, продовжене в рамках роботи консорціуму. В матеріалі, який підготовили 45 журналістів з 13 українських та іноземних ЗМІ, розкриті особи кількох членів таганрозької тюремної ієрархії. Окрім цього визначені 29 російських в'язниць, де катування є систематичними.
Переглянути текст розслідування можна, перейшовши за цим посиланням.