Юридичний портал

"Рубрика", Український ПЕН та Львівський медіафорум були нагороджені відзнаками Світового руху за демократію.

Організатори нагороди Democracy Courage Tribute визнали "сміливу діяльність українського громадянського суспільства під час війни, зокрема, в аспектах документування військових злочинів Росії проти України, підтримки демократичних реформ, надання гуманітарної допомоги, а також підвищення обізнаності та залучення українців".

Видання "Рубрика", Український ПЕН та Львівський медіафорум отримали відзнаки Democracy Courage Tribute під час 12-тої Глобальної асамблеї Світового руху за демократію (World Movement for Democracy) у Йоганнесбурзі (ПАР). Про це українські організації повідомили на своїх сторінках у соцмережах.

Організатори асамблеї підкреслили "сміливу діяльність українського громадянського суспільства під час війни, зокрема, фіксацію військових злочинів, скоєних росією проти України, просування демократичних змін, надання гуманітарної підтримки, а також підвищення обізнаності та залучення українців до активностей".

Переважна більшість ініціатив та кампаній ПЕН з 2022 року тісно пов'язана зі спадщиною наших колег і друзів, життя яких обірвалося через агресію Росії. Ця діяльність пронизана пам'яттю, стражданням та любов'ю. Я хочу присвятити цю нагороду українським журналістам, письменникам і митцям, які мали б змогу створювати нову українську культуру, розвивати незалежні медіа та сприяти побудові демократичної держави після тривалої епохи репресій. Проте їхні життя відібрала Росія – країна, що протягом століть намагається знищити нашу культуру та ідентичність, – зазначила виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен під час своєї промови.

Головна редакторка "Рубрики" Анастасія Руденко підкреслила, що ця війна формує не лише долю України, але й загалом впливає на весь демократичний світ. Росія має намір змінити існуючі глобальні правила, зруйнувати систему, що базується на повазі до прав людини, свободі та суверенітеті.

"Ця нагорода символізує незламність і силу українського народу. Наша витривалість черпає натхнення з надії. Але це не просто очікування, що щось зміниться. Це активна надія, яка спонукає нас виступати проти агресії та відстоювати наші цінності. Це стосується не лише нашого народу, але й всього людства. Це про кожну людину на планеті, яка мріє про світле майбутнє," -- зазначила Руденко.

Ольга Мирович також зазначила, що вони приймають цю відзнаку від імені громадянського суспільства України, зокрема тих, хто захищає права, волонтерить, бореться, і тих, кого ми втратили.

Нагорода "Відвага заради демократії" присуджується раз на два роки. Цього року відбулася вже дванадцята Глобальна асамблея, на якій зібралися близько 600 учасників з більш ніж 100 країн. Вони обговорили проблеми, що стоять перед демократією, а також обмінялися стратегіями та досвідом у її підтримці.

Читайте також