Щодо діючих меморандумів і угод із державними та правоохоронними інституціями Республіки Кіпр - запит до: Генеральної прокуратури України.

We were unable to retrieve the mail server logs associated with this message.
Consider launching the logs in a separate window.
Використовуючи цю можливість, хочу висловити Вам своє щире вітання та звернутися з наступним питанням.
Прокуратура України є складовою частиною єдиної системи, що виконує функції, визначені Конституцією України, відповідно до положень Закону України "Про прокуратуру". її основна мета полягає в захисті прав і свобод громадян, а також в забезпеченні загальних інтересів суспільства і держави. Крім того, прокуратура виступає держателем Єдиного реєстру досудових розслідувань та відповідає за підтримку державного обвинувачення у судових процесах.
Діяльність Офісу Генерального прокурора -- є предметом широкої суспільної дискусії та стала темою численних публікацій в засобах масової інформації та викликало нагальну необхідність звернутись з цим запитом.
★ ★ ★
Згідно зі статтею 19 Загальної декларації прав людини, ухваленої Генеральною Асамблеєю ООН у резолюції 217 A (III) 10 грудня 1948 року, а також статтею 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року, кожна особа має право вільно шукати, отримувати та поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами, не зважаючи на державні кордони.
Відповідно до права на доступ до офіційних документів, закріпленого Конвенцією Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе), яка була ратифікована в Україні Законом № 631-IX від 20 травня 2020 року, кожен має право на отримання інформації без будь-якої дискримінації. Це право поширюється на всі офіційні документи, які є у володінні державних органів. Термін "офіційні документи" охоплює будь-які записи, незалежно від форми їх подання, які були створені або отримані державними установами.
Згідно зі статтею 19 Основного Закону України, державні органи та органи місцевого самоврядування, а також їхні посадові особи, повинні діяти виключно на основі, у межах своїх повноважень та в спосіб, що визначені Конституцією та законодавством України. Відповідно до статті 68 Конституції, кожен громадянин зобов'язаний суворо дотримуватись Конституції та законів України, поважаючи права і свободи інших людей, а також їхню честь і гідність.
Згідно зі статтею 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Відповідно до статті 34 Конституції України та статті 5 Закону України "Про інформацію", кожна особа має право на доступ до інформації, що включає можливість вільно отримувати, використовувати, розповсюджувати, зберігати та захищати дані, які необхідні для здійснення своїх прав, свобод і законних інтересів.
Згідно з положеннями статті 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації", доступ до інформації гарантується через надання даних на запити громадян. Відповідно до статті 19 того ж закону, особа, яка подає запит, має право звертатися до розпорядника інформації без обмежень, незалежно від того, чи стосується запитувана інформація її особисто, і без необхідності надавати пояснення щодо причин подання запиту.
Хочу звернути вашу увагу на те, що відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", якщо розпорядник інформації не має в своєму розпорядженні запитуваних даних, але має знати, хто володіє ними, він зобов'язаний перенаправити запит до відповідного розпорядника та сповістити про це особу, яка подала запит. Також, згідно з частиною 7 статті 6 цього ж закону, обмеження стосується інформації, а не документів. У випадку, якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, доступ буде надано лише до тієї інформації, яка не підлягає обмеженням.
★ ★ ★
Виходячи з наведеного та, керуючись статтями 19, 34, 40, 68 Конституції України, а також статтями 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України "Про інформацію" і статтями 1, 3, 4, 5, 6, 13, 19, 20, 24 Закону України "Про доступ до публічної інформації", які надають можливість звертатися з запитами до розпорядників інформації для отримання публічних даних, --
ПРОШУ:
(1) Просимо надати деталі щодо актуальних Меморандумів та Договорів, укладених Генеральною прокуратурою України та Офісом Генерального прокурора з Юридичною Службою Республіки Кіпр, а також з Міністерством юстиції та суспільного порядку Республіки Кіпр та іншими правоохоронними і державними структурами цієї країни. Крім того, прохання надати скановані копії зазначених документів.