Щодо рекомендацій до рішення Ради національної безпеки і оборони України, ухваленого 11 квітня 2025 року відповідно до Указу Президента України № 230/2025, що набрав чинності того ж дня - звернення до: Ради національної безпеки і оборони України.

We couldn't load the mail server logs for this message.
Consider launching the logs in a separate window.
Користуючись нагодою, висловлюю Вам свою глибоку повагу та звертаюсь до Вас з приводу наступного.
Рада національної безпеки та оборони України виконує функцію координаційного органу, що займається питаннями національної безпеки і оборони під егідою Президента України.
Відповідно до Закону України "Про санкції" рішення щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій (персональні санкції) приймається Радою національної безпеки і оборони України та вводиться в дію Указом Президента України. Рішення набирає чинності з моменту видання указу Президента України і є обов'язковим для виконання.
Відповідно до пункту 2 статті 3 Закону, застосування санкцій базується на принципах законності, прозорості, об'єктивності, відповідності поставленим цілям та ефективності. Списки фізичних і юридичних осіб, які підпадають під санкції, формуються на підставі рішень РНБО України і є невід'ємною складовою частиною Указу Президента України, що вводить це рішення в дію.
Введення санкцій стало предметом активного обговорення в суспільстві і привернуло увагу численних статей у медіа, що підкреслює необхідність розглянути це питання більш детально.
★ ★ ★
Згідно зі статтею 19 Загальної декларації прав людини, ухваленої резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН 10 грудня 1948 року, а також статтею 10 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 4 листопада 1950 року, кожна особа має право вільно шукати, отримувати та розповсюджувати інформацію та ідеї будь-якими доступними засобами, не підлягаючи обмеженням з боку державних кордонів.
Виходячи з права на доступ до офіційних документів, закріпленого в Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе), ратифікованій Законом України № 631-IX від 20 травня 2020 року, кожному громадянину гарантується можливість отримати доступ до офіційних документів, що є у володінні державних установ, без жодної дискримінації. Під "офіційними документами" розуміється будь-яка інформація, що зафіксована в різних формах, створена або отримана державними органами.
Згідно зі статтею 19 Конституції України, державні органи та органи місцевого самоврядування, а також їх посадові особи повинні виконувати свої обов'язки виключно на основі, в межах наданих повноважень і в спосіб, що визначений Конституцією та законами України. Відповідно до статті 68 Конституції України, кожен громадянин зобов'язаний дотримуватися Конституції та законодавства України, а також поважати права і свободи, честь і гідність інших осіб.
Відповідно до статті 40 Конституції України, кожен громадянин має право подавати індивідуальні або колективні письмові звернення, а також особисто звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування та їх посадових осіб. Ці органи зобов'язані розглянути всі звернення та надати обґрунтовану відповідь у терміни, визначені законодавством.
Відповідно до статті 34 Конституції України та статті 5 Закону України "Про інформацію", кожна особа має право на доступ до інформації, що включає в себе право вільно отримувати, використовувати, розповсюджувати, зберігати і захищати інформацію, яка є необхідною для здійснення її прав, свобод та законних інтересів.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації", забезпечення доступу до інформації реалізується через надання відповідей на інформаційні запити. При цьому, згідно зі статтею 19 цього ж закону, будь-яка особа має право звертатися до розпорядників інформації з відповідними запитами, не залежно від того, чи стосується запитувана інформація її особисто, і без необхідності наводити причини для подання запиту.
Хочу звернути вашу увагу на те, що відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", якщо розпорядник інформації не має запитуваних даних, але знає або має знати, хто ними володіє, він зобов'язаний переадресувати запит до відповідного розпорядника та повідомити про це особу, яка зробила запит. Крім того, згідно з частиною 7 статті 6 цього ж закону, доступу підлягає інформація, а не сам документ. Якщо в документі містяться дані з обмеженим доступом, то для ознайомлення надається тільки та інформація, доступ до якої не обмежений.
★ ★ ★
Виходячи з вищезазначеного та спираючись на статті 19, 34, 40, 68 Конституції України, а також на положення статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України "Про інформацію" та статей 1, 3, 4, 5, 6, 13, 19, 20, 24 Закону України "Про доступ до публічної інформації", які надають можливість подавати запити до розпорядників інформації з метою отримання публічної інформації, --
Certainly! Here’s a unique version of the text you provided: "Пожалуйста:"
(1) Надайте відомості про державний орган, який ініціював розгляд і прийняття рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 квітня 2025 року, що було реалізоване через Указ Президента України № 230/2025, виданий того ж дня.
(2) Надати скановані копії пропозицій, пояснень та супутніх матеріалів, наданих Службою безпеки України, які стали підставою для ухвалення рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 квітня 2025 року щодо впровадження персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), що були реалізовані Указом Президента України від 11 квітня 2025 року № 230/2025.
(3) Забезпечити дані щодо результатів особистого голосування учасників Ради національної безпеки і оборони України стосовно ухвалення рішення від 11 квітня 2025 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".