Стосовно Розпорядження Кабінету Міністрів України № 316-р, виданого 8 квітня 2025 року, яке стосується виділення фінансування з резервного фонду державного бюджету – запит до: Кабінет Міністрів України.

We couldn't load the mail server logs for this message.
Try opening the logs in a new window.
Використовуючи цю можливість, хочу висловити Вам свою щиру повагу та звернутися з наступним питанням.
Кабінет Міністрів України виступає як найвищий орган у структурі виконавчої влади країни.
Діяльніть Уряду -- є предметом широкої суспільної дискусії та стала темою численних публікацій в засобах масової інформації, що викликало нагальну необхідність звернутись з цим запитом.
⭐ ⭐ ⭐
Відповідно, до статті 19 Загальної декларації прав людини, прийнятої та проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року та статті 10 Конвенції з прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожна людина має право безперешкодно шукати, одержувати й поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами та незалежно від державних кордонів.
Керуючись правом на доступ до офіційних документів визначеним Конвенцією Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе), ратифікованої Законом України № 631-IX від 20.05.2020 року, яка надає право кожному, без дискримінації за будь-якою ознакою, на доступ до офіційних документів, що знаходяться в розпорядженні державних органів. Під поняттям "офіційні документи" розуміється будь-яка інформація, записана в будь-якій формі, складена або отримана, та яка перебуває у розпорядженні державних органів.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до статті 40 Основного Закону України, кожен має право подавати індивідуальні або колективні письмові звернення, а також звертатися особисто до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб. Ці органи зобов'язані розглянути всі звернення та надати обґрунтовану відповідь у терміни, встановлені законом.
На підставі статті 34 Конституції України та статті 5 Закону України "Про інформацію" кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Згідно зі статтею 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації" доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію, при цьому відповідно до статті 19 цього самого закону запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію, незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Хочу звернути вашу увагу, що відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", якщо розпорядник інформації не має у своєму розпорядженні запитуваної інформації, але знає або повинен знати, хто її має, він зобов'язаний переадресувати запит до відповідного розпорядника, одночасно повідомивши про це особу, яка зробила запит. Крім того, згідно з частиною 7 статті 6 цього ж закону, інформація підлягає обмеженню доступу, а не сам документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, то для ознайомлення надається лише та інформація, доступ до якої не має обмежень.
⭐ ⭐ ⭐
Виходячи з викладеного та керуючись нормами статей 19, 34, 40, 68 Конституції України, а також статтями 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України "Про інформацію" і статтями 1, 3, 4, 5, 6, 13, 19, 20, 24 Закону України "Про доступ до публічної інформації", які надають громадянам право звертатися до розпорядників інформації з запитами про отримання публічної інформації, --
ПРОШУ:
(1) Надати скановані копії архівного Розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2025 року № 316-р "Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету", а також скан-копії пояснювальної записки, супровідних листів, погоджень від зацікавлених органів, довідок про узгодження проєкту акту, експертного висновку Секретаріату Кабінету Міністрів, висновків і довідок щодо відповідності acquis communautaire та нормам Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від Міністерства юстиції України, а також інших документів узгодження, які були додані до проєкту акту під час його прийняття.
(2) Надати скановані копії протоколів засідань Кабінету Міністрів, на яких розглядалося та ухвалювалося Розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2025 року № 316-р "Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету", а також надати скановані копії результатів голосування урядових членів.
(3) Надати інформацію щодо органу виконавчої влади та посадової особи, які ініціювали підготовку проєкту, подальше внесення на засідання Уряду та прийняття Розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2025 року № 316-р "Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету" відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України.
(4) Забезпечити інформацією щодо реєстрації Розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2025 року № 316-р "Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету" як нормативно-правового акта та його внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Крім того, надати скановані копії всіх супутніх документів, включаючи пояснювальну записку, порівняльні таблиці, документи про погодження, рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта, а також еталонний текст зазначеного Розпорядження.