Юридичний портал

Стосовно контролюючих заходів у Державній аудиторській службі України - запит до: Національного агентства України з питань державного управління.

We couldn't load the mail server logs for this message.

Consider launching the logs in a separate window.

Використовуючи цю можливість, хочу висловити Вам свою щиру повагу та звернутися з наступним питанням.

Національне агентство України, що відповідає за державну службу, виступає як основний орган виконавчої влади, який відповідає за розробку та реалізацію державної політики в цій сфері. Воно також контролює дотримання норм, установлених Законом України "Про державну службу", та виконує інші функції.

Діяльність Державної аудиторської служби України викликає значний суспільний інтерес, що відображається в активних обговореннях та численних публікаціях у медіа. Це створює нагальну потребу звернутися з даним запитом.

🌟 🌟 🌟

Відповідно до статті 19 Загальної декларації прав людини, ухваленої резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН 10 грудня 1948 року, а також статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, підписаної 4 листопада 1950 року, кожна особа має право вільно шукати, отримувати та поширювати інформацію і ідеї будь-якими засобами, без обмежень, що стосуються державних кордонів.

Керуючись правом на доступ до офіційних документів визначеним Конвенцією Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе), ратифікованої Законом України № 631-IX від 20.05.2020 року, яка надає право кожному, без дискримінації за будь-якою ознакою, на доступ до офіційних документів, що знаходяться в розпорядженні державних органів. Під поняттям "офіційні документи" розуміється будь-яка інформація, записана в будь-якій формі, складена або отримана, та яка перебуває у розпорядженні державних органів.

Згідно зі статтею 19 Конституції України, державні органи та органи місцевого самоврядування, а також їх посадові особи, зобов'язані діяти виключно на підставі, у межах своїх повноважень та у спосіб, визначений Конституцією і законами України. Водночас, стаття 68 Конституції України зазначає, що кожен має безумовно дотримуватися Конституції та законодавства України, а також поважати права і свободи, честь і гідність інших осіб.

Згідно зі статтею 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

На підставі статті 34 Конституції України та статті 5 Закону України "Про інформацію" кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Згідно зі статтею 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації" доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію, при цьому відповідно до статті 19 цього самого закону запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію, незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Звертаю вашу увагу на те, що відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", якщо розпорядник інформації не має в своєму розпорядженні запитуваних даних, але знає або повинен знати, хто ними володіє, він зобов'язаний переадресувати запит до відповідного розпорядника, повідомивши про це запитувача. Крім того, згідно з частиною 7 статті 6 цього ж закону, обмеження доступу стосується саме інформації, а не документів. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, то для ознайомлення надається лише та інформація, доступ до якої не має обмежень.

🌟 🌟 🌟

Виходячи з наведеного та керуючись статтями 19, 34, 40, 68 Основного Закону України, а також статтями 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України "Про інформацію" та статтями 1, 3, 4, 5, 6, 13, 19, 20, 24 Закону України "Про доступ до публічної інформації", які наділяють громадян правом подавати запити до розпорядників інформації з метою отримання публічної інформації, --

Certainly! Here’s a unique version of the text: "Я прошу вас:"

(1) Чи проводило Національне агентство України з питань державної служби контрольні заходи у Державній аудиторській службі України з 2016 року до сьогодні? Які результати цих контрольних дій, які недоліки були виявлені? Чи були на основі результатів контролю подані звернення до правоохоронних і державних органів, і які результати їхнього розгляду?

(2) Надати електронні копії звітів Національного агентства України з питань державної служби, які стосуються заходів контролю в Державній аудиторській службі України за період з 2016 року до сьогоднішнього дня.

Читайте також