Сполучені Штати відхилили резолюцію, що стосується співпраці між ООН та Радою Європи, через включення в текст документа згадки про агресію Російської Федерації.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, цю інформацію озвучив у своєму виступі на засіданні Генеральної асамблеї в.о. представника США в Економічній та соціальній Раді ООН Джонатан Шраєр.
"У новій резолюції знову звучать твердження стосовно війни між Росією та Україною, які, на переконання Сполучених Штатів, не допомагають у прагненні до миру," - підкреслив Шраєр.
За його словами, США впевнені, що "довгострокове врегулювання російсько-української війни має величезне значення як для членів Ради Європи, так і для Сполучених Штатів".
Шраєр також висловив надію, що Рада Європи та всі країни ООН "підтримають і посилять зусилля для встановлення всебічного і стійкого миру між Росією та Україною".
Голосування за резолюцію відбулося в середу. "За" проголосувало 105 держав, "проти" - 9, утрималося - 33.
Висловлення незгоди надійшло з боку Білорусі, Північної Кореї, Еритреї, Малі, Нікарагуа, Нігеру, Росії, Судану та Сполучених Штатів.
У тексті резолюції підкреслюється, що Європа стикається з "непередбачуваними труднощами" внаслідок агресивних дій Російської Федерації щодо України, а також раніше проти Грузії. Також зазначається про призупинення участі РФ у Раді Європи.
Документ наголошує на необхідності "оперативно відновити й підтримувати мир та безпеку на основі поваги суверенітету, територіальної цілісності і політичної незалежності будь-якої держави", забезпечувати дотримання прав людини і норм міжнародного гуманітарного права під час воєнних дій, відшкодувати збитки, завдані жертвам, і притягти до відповідальності винних.
Визначається роль Ради Європи у діяльності комітету, що займається установленням спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії проти України.
Згідно з попередніми повідомленнями, Генеральна Асамблея ООН ухвалила українську резолюцію, присвячену третій річниці російської агресії, під назвою "Сприяння всебічному, справедливому та стійкому миру в Україні" з підтримкою 93 голосів. Серед тих, хто виступив проти цього документа, були США, Росія та Північна Корея, а загальна кількість країн, що проголосували проти, склала 18.