Сі Цзіньпін висловив упевненість, що зусилля США зупинити прогрес Китаю зазнають невдачі.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, цю інформацію озвучили в Міністерстві закордонних справ КНР.
"Вести нову холодну війну не тільки недоцільно, але й неможливо досягти в ній успіху. Стратегії стримування Китаю є безглуздим і неприйнятним кроком, який неминуче призведе до невдачі", - підкреслив Сі.
Він зазначив, що іншим країнам, вочевидь маючи на увазі США, не можна позбавляти чи ігнорувати право китайського народу на розвиток під приводом занепокоєння власною безпекою.
"Незважаючи на те, що кожна країна зобов'язана дбати про свою національну безпеку, важливо уникати перебільшення цих зусиль, а також не використовувати цю ідею як виправдання для обмеження або тиску на інші держави," - зазначив лідер Китаю.
На його думку, лише єдність і співробітництво між великими державами, такими як Китай і США, здатні сприяти подоланню викликів і труднощів, з якими стикається людство.
"Змагання між потужними державами не має стати головним принципом сучасності. Відокремлення та порушення ланцюгів постачання не можуть бути виходом. Лише через взаємовигідну співпрацю можна досягти спільного прогресу", - зазначив Сі.
Байден, у свою чергу, підкреслив, що США не мають наміру ініціювати нову холодну війну і не ставлять за мету змінювати політичну систему Китаю. Він також зазначив, що американські альянси не орієнтовані проти КНР, і країна не підтримує прагнення Тайваню до незалежності.
"Сполучені Штати висловили готовність активізувати комунікації та діалог із Китаєм у період переходу влади до нової адміністрації президента Дональда Трампа, щоб покращити взаєморозуміння та відповідально управляти існуючими розбіжностями", - повідомляє зовнішньополітичне відомство Китаю, цитуючи Байдена.
Натомість у Білому домі повідомили, що президент США, серед іншого, вказав Сі на проблеми з дотриманням прав людини в КНР та несправедливі торгові практики Китаю і попередив, що Вашингтон продовжуватиме вживати заходів для запобігання ризикам використання передових технологій США проти їхньої безпеки.
Президент Байден висловив стурбованість через нерівноправну торговельну практику Китаю та наголосив, що США продовжать вживати необхідні заходи для захисту своїх передових технологій, аби уникнути загроз для національної безпеки як Сполучених Штатів, так і їх союзників, не накладаючи при цьому надмірних обмежень на торгівлю та інвестиції. Крім того, президент підкреслив важливість зобов'язань всіх країн у сфері дотримання прав людини, зазначивши їх відповідальність у цьому питанні, про що повідомили в Білому домі.
Водночас обидві сторони підтвердили, що керівники двох держав провели відверту та продуктивну бесіду, обговорюючи двосторонні, регіональні та глобальні питання, в тому числі ті, в яких між ними спостерігаються розбіжності.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, президент Сполучених Штатів Джо Байден під час зустрічі з лідером Китаю Сі Цзіньпіном у столиці Перу, Лімі, висловив рішучий осуд відправлення тисяч військовослужбовців з Північної Кореї до Росії. Він також наголосив на серйозній тривозі Вашингтона щодо підтримки, яку Китай надає військово-промисловому комплексу РФ.