Юридичний портал

Словенія визнала легальність евтаназії для пацієнтів з тяжкими захворюваннями.

Про це повідомляє The Slovenia Times, передає Укрінформ.

Законодавча ініціатива була представлена групою парламентаріїв з трьох партій коаліції та отримала схвалення 18 липня шляхом голосування, де 50 депутатів виступили "за", а 34 – "проти".

Він набуде чинності через два тижні після опублікування в "Офіційному віснику", але до його застосування на практиці пройде ще шість місяців - перехідний період, покликаний забезпечити достатньо часу для врегулювання всіх запланованих процедур.

Цей законопроєкт надає можливість повнолітнім особам, які здатні самостійно приймати усвідомлені рішення, обрати асистовану смерть у випадках, коли їхній стан безперспективний, а також вони переживають нестерпний біль або психологічний дискомфорт, або ж обидва ці фактори разом.

Пацієнти повинні будуть двічі висловити свій намір своєму лікарю, перш ніж подати офіційний запит, який лікар передасть до спеціальної комісії разом зі своїм власним висновком. Комісія призначить незалежного лікаря для оцінки стану заявника та психіатра для оцінки здатності заявника ухвалювати рішення.

Пацієнти зобов'язані будуть самостійно вживати або вводити легальну речовину, тоді як медичні працівники, включаючи медсестер, лікарів та фармацевтів, матимуть право відмовитися від участі в процесі надання допомоги.

Цей законопроєкт є підсумком тривалих зусиль правозахисних організацій, які відстоюють інтереси літніх людей і невтомно працювали над тим, щоб цей документ був представлений у парламенті.

Консервативні групи та католицька церква, а також кілька організацій, що представляють лікарів, виступили проти законопроєкту про евтаназію, пояснюючи це тим, що лікарів можуть примушувати допомагати людям покінчити з життям в такий спосіб, але на думку авторів законопроєкту це неможливо.

Як повідомляв Укрінформ, нижня палата парламенту Франції підтримала в першому читанні законопроєкт, який запроваджує право на асистовану смерть - евтаназію.

Читайте також