Юридичний портал

Співучасницю Остапа Стахіва з Чернівців визнали винною та призначили покарання у вигляді п'яти років ув'язнення.

У Чернівцях суд виніс вирок у вигляді п'яти років позбавлення волі для "блогерки", яка відкрито розкривала місця розташування українських військових підрозділів і проводила провокаційні трансляції на користь агресора. Про це повідомили у Львівському порталі, посилаючись на інформацію від СБУ в Чернівецькій області.

Правоохоронні органи поки що утримуються від розкриття імені підозрюваної, однак, за інформацією Zaxid.net, мова йде про Анжеліку Гуріну, яка є провокаторкою та активною учасницею руху "Права людини", очолюваного скандальним Остапом Стахівим, з Чернівців.

Жінку взяли під варту 22 серпня 2023 року. У той же день правоохоронці здійснили обшуки в її житлі. Цю постанову видав Шевченківський районний суд у Чернівцях. Про затримання та обшуки Анжеліки Гуріної також повідомили її цивільний партнер Маркіз Благодатний і львівський псевдоактивіст Остап Стахів на своїх соціальних мережах.

Відповідно до інформації, отриманої в процесі розслідування, жінка створювала епатажні відеоролики та розміщувала їх на платформах соціальних мереж.

Також, у ході одного з своїх трансляцій у соціальних мережах, жінка відкрито оголосила точне місце дислокації підрозділу Збройних Сил України, що створило загрозу для військових.

Виходячи з представлених доказів, суд ухвалив рішення про винуватість обвинувачуваної за частиною 2 статті 114-2 Кримінального кодексу України, що стосується несанкціонованого розголошення інформації про переміщення, діяльність або місцезнаходження Збройних Сил України, та наклав на неї покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.

Згідно з інформацією Львівського порталу, 39-річного самозваного активіста Остапа Стахіва затримали під вартою лише з четвертої спроби 2 жовтня. Суд при цьому не дозволив йому можливість внести заставу.

28 листопада Галицький районний суд у Львові продовжив термін утримання Остапа Стахіва під вартою, однак встановив заставу в розмірі 908 тисяч гривень. Лише за кілька днів вдалося зібрати необхідну суму, і вже 3 грудня Стахів вийшов на свободу з СІЗО. Це вже другий випадок, коли його підтримують прихильники, які знову внесли заставу за нього.

Його підозрюють у шахрайстві та в перешкоджанні законній діяльності ЗСУ. За даними слідства, Стахів продавав курси, на яких обіцяв навчити журналістської та правозахисної діяльності. Клієнтам він обіцяв видати посвідчення журналіста від уже уявної газети.

Під час одного з прямих ефірів у соціальних мережах Остап Стахів відкрито назвав точну локацію одного з підрозділів Збройних сил України, що створило загрозу для військовослужбовців.

Також, правоохоронні органи з'ясували, що скандально відомий "активіст" за кілька місяців до початку повномасштабної війни закликав людей до організації масових протестів і захоплення державних установ, прикриваючись маскою "антивакцинаторського руху".

Під час вторгнення Стахів активно поширював руйнівний контент у соціальних мережах. Він стверджував, що збройна агресія Російської Федерації нібито була спровокована "третіми країнами", які, на його думку, підштовхнули Москву до масштабного вторгнення в Україну.

Щодо курсів та журналістських сертифікатів від Стахіва.

У 2023 році Остап Стахів разом із антивакцинатором Олегом Геричем з Київської області запустили платні курси, що імітують журналістську освіту. Після завершення цих курсів учасники отримували фальшиві журналістські посвідчення, які використовували для залякування правоохоронців та співробітників територіальних центрів комплектування.

Наприкінці весни 2024 року Стахів припинив співпрацю з Геричем й почав організовувати курси з проросійським блогером Жаном Новосельцевим, який у липні цьогоріч отримав підозру у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ.

У травні 2024 року Стахів намагався поновити реєстрацію своїх псевдомедіа "Галицькі вісті", "Ідея і чин" від ГО "Народне телебачення" та "Правозахисники", від яких він і продавав посвідчення, але Нацрада відмовилася перереєструвати фейкові ЗМІ. Відтак посвідчення, які продавав Стахів, стали недійсними. Після цього він зареєстрував "Львівську професійну спілку журналістів" і почав продавати посвідчення від її імені.

Обвинувачення у спробі зруйнувати конституційний порядок в Україні

З 2021 року проти Стахіва відкрита ще одна кримінальна справа за статтею про повалення конституційного ладу. Підозру провокатор отримав після організації антивакцинаторських протестів у Києві, на які людей звозили автобусами.

На одній з таких акцій у столиці, як повідомляв Львівський портал, учасниці тримали у руках плакати з QR-кодами, які ведуть на сайт путінської партії "Единая Россия".

Після оголошення підозри на підтримку Стахіва до Львова прибули "підтримувачі", серед яких були Олександр Надьожа та один з гауляйтерів Херсонщини Кирило Стремоусов, який, за інформацією, загинув в автомобільній аварії в листопаді 2022 року.

У справі щодо спроби повалення влади Галицький районний суд ухвалив рішення помістити Стахіва під варту з можливістю внести заставу в розмірі 1 мільйона гривень. Практично за тиждень його прихильники зібрали необхідну суму для звільнення.

Згодом Стахіва відправили на примусову психіатричну експертизу, але лікарі визнали його психічно здоровим.

Читайте також